بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

نماینده مردم میانه در مجلس مطرح كرد: تشریح آخرین اقدامات امدادی پس از زلزله در آذربایجان شرقی

یعقوب شیباری آخرین اقدامات نیروهای امدادی و همچنین وضعیت زلزله زدگان در استان آذربایجان شرقی را تشریح کرد.

1398/08/19
|
11:45
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو در خصوص آخرین وضعیت زلزله زدگان در استان آذربایجان شرقی با دکتر یعقوب شیباری نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

یعقوب شیباری در آغاز درباره اقدامات امدادی پس از زلزله آذربایجان شرقی گفت: از نخستین دقایق زلزله تمام نیروهای امدادی، هلال احمر، اورژانس و نیروهای نظامی شامل بسیج، سپاه و ارتش پای کار آمدند و با وجود کاستی هایی که وجود دارد، اما تلاش های زیادی برای امدادرسانی و کمک به مردم زلزله زده صورت گرفته است.

وی به مشکلات اشاره و بیان کرد: از نظر اسکان اضطراری مشکلاتی وجود دارد و انتظار مردم این است که مسئولین استانی و کشوری در اسرع وقت به این مشکلات رسیدگی کنند و برای حل این معضل نخستین اقدام، ایجاد کانکس است.

نماینده مردم میانه در مجلس در ادامه با اشاره به شرایط محیطی منطقه زلزله زده اظهار کرد: این مناطق کوهستانی و سردسیر هستند و با توجه به نزدیک شدن به فصل زمستان، شاهد سرد شدن بیشتر این مناطق خواهیم بود و در این چند روز نیز دما بسیار کاهش پیدا کرده است و به همین جهت اسکان زلزله زدگان باید در اولویت قرار گیرد.

وی بیان کرد: تسهیلاتی که قرار است برای مردم در نظر بگیرند، باید به زودی اعلام شود زیرا مردم در حال حاضر نگران هستند به خصوص آنکه بعضی از مردم زلزله زده در آذربایجان منازل خود را از دست داده اند. از نظر بهداشتی و درمانی نیروهای دخیل در این حوزه در منطقه مستقر هستند و اقدامات لازم جهت جلوگیری از شیوع بیماری صورت گرفته است تا رضایت حداقلی مردم جلب شود.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی