بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

رئیس اتاق اصناف تهران: وعده‌ای که محقق نشد؛ پرداخت بیمه بیکاری به اصناف تنها درحرف و نه در عمل!

رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه اکثر اصناف در پی شیوع کرونا دارای بدهی‌های سنگین هستند، گفت: قرار بود چند ماه بیمه بیکاری به آن‌ها پرداخت شود و با وجود اعلام بانک مرکزی، بانک‌ها هیچ اقدامی انجام نمی‌دهند.

1399/03/29
|
09:11
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص پرداخت تسهیلات به اصناف و مشاغل آسیب دیده از کرونا با قاسم نوده‌فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران به صورت تلفنی گفتگو کرد.

*80 درصد از اصناف از شیوع کرونا آسیب دیده‌اند

قاسم نوده فراهانی با اشاره به تقسیم بندی دولت در خصوص گروه‌های آسیب دیده از کرونا گفت: دولت 10 گروه آسیب دیده از کرونا را معرفی کرده است اما مبنای این تقسیم بندی مشخیص نیست و حدود 80 درصد از اصناف از شیوع این بیماری آسیب دیده‌اند و هیچ سؤالی در این باره از اتاق اصناف تهران نپرسیدند.

وی با بیان اینکه سه گروه از اصناف در پی شیوع کرونا آسیب دیدند، عنوان کرد: یک گروه آن‌هایی که اصناف‌شان تعطیل شد درحالی‌که هزینه‌های جاری و اجاره‌بهای آن ‌ها همچنان وجود داشت. اصناف تمام سال را کار می‌کنند به امید آنکه شب عید بتوانند فروش ویژه داشته باشند که متأسفانه در آن زمان، بنا به دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا همه اصناف تعطیل شدند.

رئیس اتاق اصناف تهران از انجام آسیب‌شناسی اصناف و زیان‌های وارده به آن ‌ها خبر داد و اظهار کرد: قرار بود چند ماه بیمه بیکاری به کارکنان واحدهای صنفی تعطیل شده پرداخت شود. رئیس کل بانک مرکزی نیز اعلام کرده دستورات این امر داده شده است اما وقتی به بانک مراجعه می‌کنیم، متوجه می‌شویم هنوز هیچ کاری انجام نشده است.

وی ادامه داد: همچنین در سازمان تأمین اجتماعی تعداد زیادی ثبت نام کرده‌اند اما هنوز اتفاقی در حوزه واحدهای صنفی نیفتاده است. حدود 41 سال از انقلاب می‌گذرد و هیچ زمان نگفته‌ایم به اصناف کمک شود زیرا اصناف همیشه پای کار بوده‌اند اما اگر امروز به برخی اصناف کمک نشود، ورشکسته می‌شوند.

نوده‌فراهانی با بیان اینکه اکثر اصناف در پی شیوع کرونا دارای بدهی‌های سنگین هستند، گفت: تالارهای پذیرایی هزینه‌های زیادی انجام داده‌اند که در ایام عید و پس از ماه رمضان فعالیت کنند اما متأسفانه همه قراردادهای آن‌ها لغو شد و اتاق اصناف نیز آن‌‌ها را مجبور کرد، کل مبلغ مردم باید بازگردانده شود اما با این وجود نمی‌توان آن ‌ها را رها کرد و باید فکری برایشان شود.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی