بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

سخنگوی فراكسیون محیط زیست مجلس: حال قانون هوای پاک اصلا خوب نیست!

محمدبیگی در رادیو گفت‌وگو بیان کرد:حال قانون هوای پاک با وجود گذشت چند سال از تصویب آن اصلا خوب نیست، زیرا دستگاه‌ها برای اجرای این قانون اقدامی نمی‌کنند.

1399/10/24
|
12:48
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص چگونگی پیگیری روند اجرای قانون هوای پاک با فاطمه محمدبیگی، سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

فاطمه محمدبیگی با اشاره به اینکه سال های سال است که درباره هوای پاک تهران و کلانشهرها در محافل مختلف صحبت می شود، در عین حال تصریح کرد: حال قانون هوای پاک با وجود گذشت چند سال از تصویب آن اصلا خوب نیست، زیرا دستگاه ها برای اجرای این قانون اقدامی نمی کنند.

وی با بیان اینکه دستگاه های اجرایی از فعالیت هایی که بر عهده دارند استنکاف می کنند، اظهار کرد: هر زمان در زمستان با پدیده های آلودگی هوا روبرو می شویم این دستگاه ها یک دورهمی می گذارند و یک اقدام کوتاه مدت انجام می دهند و مجددا این فرآیند در سال بعد تکرار می شود.

سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس با تاکید بر اینکه باید به صورت دوره ای و مداوم، عملکرد کارشناسی دستگاه ها در حوزه اجرای قانون هوای پاک بررسی شود، بیان کرد: هر کدام از نهادها و دستگاه ها وظیفه ای دارند و نمایندگان مجلس و به ویژه فراکسیون محیط زیست باید از دستگاه ها مطالبه کنیم که وظایف خود را انجام دهند.

وی اشاره کرد: از دستگاه قضایی می خواهم در شرایط لازم، به شکل مدعی العموم وارد شوند و بخش هایی که در زمینه محیط زیست و آلوده کردن هوا تخلف می کنند را به صورت قانونی مورد تعقیب و پیگرد قانونی قرار دهند.

وی درباره نظارت مجلس بر دستگاه ها گفت: باید ماهانه عملکرد دستگاه هایی که در این قانون الزام به فعالیت به کنترل آلودگی هوا دارند بررسی شود و گزارش عملکرد دستگاه ها به صحن مجلس برود و به اطلاع مردم و نمایندگان برسد. این اقدام شاید راهی برای غبارگیری از قانون هوای پاک باشد که متاسفانه در سال های گذشته مورد بی توجهی قرار گرفته است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی