بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

یك متخصص هسته‌ای: شناسایی مقرهای نظامی ایران به بهانه بازرسی هسته‌ای توسط ماموران آژانس

آقامیری گفت: ماموران آژانس به بهانه موضوع هسته ای، توان دفاعی ایران را ارزیابی کرده و نسبت به شناسایی مقرهایی که صنایع دفاعی ایران مستقر است، اقدام می کنند.

1400/09/09
|
09:40
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص نحوه ارتباط ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی با دکتر سید محمودرضا آقامیری متخصص هسته ای کشور به صورت تلفنی گفتگو کرد.

سید محمودرضا آقامیری در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو از نقش مخرب بعضی از ماموران آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران گفت و بیان کرد: این ماموران عمدتا به دنبال جمع آوری اطلاعات هستند و با یک قصد و غرض خاص وارد ایران می شوند. متاسفانه در چند سال گذشته بارها شاهد بوده ایم نمایندگان آژانس، افسران اطلاعاتی کشورهای مختلف بوده اند و متخصص هسته ای نبوده است.

وی با تاکید بر اینکه ایران باید در خصوص ارائه اطلاعات به آژانس بین المللی انرژی اتمی همه جوانب را در نظر بگیرد، اظهار کرد: در پرونده هسته ای ایران دو مسئله اهمیت زیادی دارد که عموما ماموران آژانس به دنبال آن هستند؛ نخست افراد فعال در حوزه هسته ای هستند که این موضوع بسیار عجیب است. گاها ماموران آژانس با کسب اطلاعات افراد، امکان ایجاد خطر برای نیروی انسانی در حوزه هسته ای را فراهم می کنند.

این متخصص هسته ای کشور از جاسوسی نظامی در پوشش بازرسی هسته ای خبر داد و بیان کرد: این موضوع حقیقت دارد که به بهانه موضوع هسته ای، توان دفاعی ایران را ارزیابی کرده و نسبت به شناسایی مقرهایی که صنایع دفاعی ایران مستقر است، اقدام می کنند.

وی با بیان اینکه نباید هر گونه اطلاعاتی که آژانس بین المللی انرژی اتمی مطالبه می کند را در اختیار آن ها قرار دهیم، عنوان کرد: نباید به هر بهانه ای برای ماموران آژانس این امکان فراهم شود که در هر نقطه ای اقدام به بازرسی کنند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی