ترنج دوشنبه ها از ساعت 11:00 به مدت 60 دقیقه

اوقات فراغت نوجوانان در سایت ورزش همگانی

یک مقام مسئول در سازمان ورزش و جوانان استان تهران از گشایش سایت ورزش‌های همگانی برای نوجوانان و انجام مسابقات در روزهای فراغت خبر داد.

1399/05/14
|
12:29
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ دکتر ابوالفضل ملا جعفری، سرپرست معاونت ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان تهران با حضور در برنامه " ترنج " به تشریح برنامه‌های ورزشی استان تهران در ایام تعطیلات تابستان پرداخت.

وی با تاکید بر لزوم مدیریت اوقات فراغت، اظهار کرد: با توجه به این که اوقات فراغت امسال زیر چتر کروناست باید به مسائل و برنامه‌هایی که در اسناد بالادستی وجود دارد توجه کرد.

معاونت ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان تهران افزود: علاوه بر قانون اساسی و برنامه‌های توسعه که موارد متعددی در خصوص گسترش ورزش همگانی رایگان دارند، برنامه راهبردی وزارت ورزش و جوانان هم بر اساس چشم انداز ارتقای سلامت تن و روان و ترویج نشاط در جامعه است.

ملاجعفری گفت: در مجموع هیئت‌های ورزشی و نهادهایی که در ارتباط با توسعه ورزش همگانی فعالیت می‌کنند برنامه‌های بسیار خوبی ارائه کرده‌اند. با توجه به وضعیت شیوع ویروس جدید برنامه‌ها در حال انجام است که بر اساس خلاقیت ابتکارات و پیشنهاداتی است که از طرف افراد مختلف ارائه شده است.

وی درباره چگونگی دسترسی شهروندان به برنامه‌های ورزشی تهران گفت: یکی از برنامه‌ها و فعالیت‌های اصلی، هیئت ورش‌های همگانی است که متقاضیان می‌توانند به سایت آن وارد شوند و برنامه‌ها را دریافت کنند.

این مقام مسئول در وزارت ورزش و جوانان از برگزاری طرح " آوای ورزش در همسایگی " خبر داد و اظهار کرد: در این طرح مربیان مجرب و دوره دیده در شهرک‌ها حضور پیدا می‌کنند و مردم می‌توانند حرکات ورزشی را در بالکن‌ها و خانه‌های خود انجام دهند. به عنوان مثال نحستین برنامه امروز ساعت 18 در شهرک امید برگزار خواهد شد.

ملاجعفری به فعالیت‌های مجازی سازمان ورزش و جوانان استان تهران اشاره کرد و گفت: کمیته‌های ورزش همگانی با رویکرد اوقات فراغت، ویدئوهای آموزشی به صورت مجازی تهیه کرده‌اند.

وی تاکید کرد: از آنجایی که بیماری ادامه پیدا خواهد کرد، برای برنامه ریزی آن نیازمند تدوین مدل مفهومی برای آینده هستیم.

ملاجعفری درباره تعطیل بودن باشگاه‌های ورزشی گفت: بر اساس بخش نامه ستاد ملی مبارزه با کرونا ورزش‌های پر برخورد به دلیل سلامتی مردم تا اطلاع ثانوی تعطیل است اما فعالیت‌های ورزشی که در فضای باز انجام می‌شود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه خواهد یافت.

وی با اشاره به خدمات سازمان ورزش و جوانان برای اوقات فراغت دانش آموزان عنوان کرد: با توجه به اینکه بیشتر مخاطبان اوقات فراغت نوجوانان هستند در حال حاضر از طرف هیئت ورزش‌های همگانی سایتی گشایش یافته است که عملا مسابقاتی را برگزار می‌کنند که افراد می‌توانند در آن شرکت کنند.

دسترسی سریع
ترنج