ترنج دوشنبه ها از ساعت 11:00 به مدت 60 دقیقه

40هزار فعالیت مجازی شهرداری برای روزهای فراغت

معاون سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از برگزاری بیش از 40 هزار کار مجازی در سازمان فرهنگی هنری خبر داد و گفت: شهروندان می‌توانند در فضای مجازی و با تماس تلفنی از خدمات آگاهی پیدا کنند.

1399/05/14
|
13:14
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو؛ برنامه "ترنج " با موضوع اوقات فراغت زیر چتر کرونا در ارتباط تلفنی با دکتر علیرضا زند وکیلی، معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران روانه آنتن شد.

علیرضا زند وکیلی با بیان اینکه در شرایط فعلی اوقات فراغت را باید بیش از گذشته مورد توجه قرار داد، اظهار کرد: جامعه هدف اوقات فراغت از دانش آموزان فراتر رفته است و طیف بزرگی از هموطنان با سنین و مسئولیت‌های مختلف را درگیر کرده است.

وی افزود: در این میان بخشی از افراد جامعه مانند والدین، مربیان و مسئولان برنامه ریز هستند و بخشی دیگر مانند کودکان و نوجوانان و حتی کهنسالان برنامه پذیرندند که مدیریت زمان و چیدن برنامه برای جامعه یک عزم ملی را می‌طلبد.

معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: در گذشته سازمان‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی در اوقات فراغت به صورت حضوری خدمات ارائه می‌دادند اما در این روزها با پاندمی کرونا بسیاری از نهادها آماده نبودند کارهایی در بستر غیر حقیقی انجام دهند.

وی از برگزاری بیش از 40 هزار کار مجازی در سازمان فرهنگی هنری خبر داد و اظهار کرد: اساس همه تلاش‌ها بر این اصل استوار بوده است که فعالیت‌ها به داخل منازل منتقل شود یعنی از محیط خیلی بزرگ به محیط کوچک تبدیل شود که بازخورد‌های خوبی هم داشته است.

به عقیده زند وکیلی، کرونا بهانه‌ای است تا فرزندان به سمت فضای مجازی و استفاده از گوشی هوشمند روی بیاورند که باید توجه بیشتری به آنها معطوف شود. بسیاری از بازی‌های بومی کشور ما نیازمند فضای بزرگ نیستند و می‌توان آن‌ها را به فرندان آموزش داد تا در این دوران تنها به فضای مجازی متکی نباشند.

این مقام مسئول در شهرداری تهران درباره چگونگی بهره مندی شهروندان از خدمات اوقات فراغت گفت: اگر مخاطبان به سایت www. farhangsara. ir مراجعه کنند یا با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تماس بگیرند حتما راهنمایی می‌شوند تا درباره نزدیک ترین مرکز به منزل خود که خدمات ارائه می‌دهند، اطلاع پیدا کنند.

زند وکیلی تاکید کرد: اکنون بهترین زمان برای پرکردن شکاف میان نسل هاست و خانواده به دلیل گذراندن زمان بیشتر با یکدیگر می‌توانند بسیار به هم نزدیک تر شوند.

دسترسی سریع
ترنج