ترنج دوشنبه ها از ساعت 11:00 به مدت 60 دقیقه

دوره‌های مجازی کانون برای ناشنوایان در پاندمی کرونا

سرپرست مرکز مجازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: در کانون دو دوره " نوشتن خلاق " و "کاردستی" به صورت رایگان و برخط برای عزیزان ناشنوا پیش بینی شده است.

1399/05/14
|
15:00
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو؛ مهندس حامد آخوندی با حضور در برنامه " ترنج " با موضوع اوقات فراغت زیر چتر کرونا درباره فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این روزها سخن گفت.

وی در ابتدا از آغاز به کار دوره‌های مجازی کانون خبر داد و عنوان کرد: در کنار هزار مرکز حقیقی و فیزیکی کانون در کشور، مرکز مجازی کانون افتتاح شد که فعالیت‌های کانون را به صورت مجازی به علاقه مندان ارائه می‌دهد.

سرپرست مرکز مجازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان افزود: مسئولیت اجرای دوره‌های مجازی بر عهده ادارات کل کانون در سطح کشور بوده است که موفق به برگزاری 39 دوره در سطح کشور یا ملی و 621 دوره در سطح استان‌ها شده است تا کودکان و نوجوانان از روزهای فر اغت خود بهره ببرند.

به گفته آخوندی دانش آموزان و کودکان می‌توانند به سایت www. kpf. ir مراجعه کنند و در مورد دوره‌های کانون اطلاعات کافی را به دست آورند.

وی رشته‌های مختلف در دوره‌های مجازی را برشمرد و گفت: دوره‌های سفال گری، مجسمه سازی و نقاشی از مهمترین فعالیت‌ها بوده است. همچنین یک بسته خاص با عنوان " دوره‌های خوش زندگی " ایجاد شده است که در این دوره کودکان و نوجوان مهارت‌های خوشبینی، شاد بودن، خود باوری، تقویت هوش هیجانی و امیدوار بودن را به دست می‌آورند.

این مقام مسئول در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به تشکل " پیک امید " اظهار کرد: کانون از گذشته این تشکل را راه اندازی کرد که در بلایای طبیعی به مناطق حادثه دیده مراجعه کند تا در راستای تسکین گوشه‌ای از آلام فرزندان آن شهر و روستا فعالیت‌هایی را انجام دهد.

آخوندی در تکمیل مطلب فوق بیان کرد : با این نگاه که کرونا یک بلای طبیعی است تشکل پیک امید در فضای مجازی هم ایجاد و سایت آن در اواسط اسفندماه افتتاح شد و گوشه‌ای از فعالیت‌های کانون فکری کودکان و نوجوانان در آن قرار دارد.

وی در پایان در پاسخ به سوالی درباره برنامه کانون برای ناشنوایان گفت: در کانون دو دوره " نوشتن خلاق " و " کاردستی" به صورت رایگان و برخط برای عزیزان ناشنوا پیش بینی شده است. در حال حاضر ظرفیت این دوره‌ها برای فصل تابستان به اتمام رسیده است اما امکان ثبت نام برای پاییز همچنان وجود دارد.

دسترسی سریع
ترنج