زمین 360 درجه پنجشنبه ها از ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

زمين 360 درجه

رئیس گروه بیماری‌های حیات وحش سازمان حفاظت از محیط زیست: آنفولانزای پرندگان در تالاب میقان استان مرکزی

مسعودی گفت: توجه به اطلاعات سایت سازمان دامپزشکی، گزارش آنفولانزا در تالاب میقان در استان مرکزی مشاهده شده است.

1400/10/06
|
12:00
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، سیامک مسعودی رئیس گروه بیماری‌های حیات وحش دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت از محیط زیست با برنامه «زمین 360 درجه» در مورد حیات وحش در زمستان مصاحبه تلفنی کرد.

مسعودی گفت: با توجه به تنوع زیستی کشور باید از آن مراقبت کرد و حفاظت از گونه‌های جانوری باید در اولویت باشد.

وی ادامه داد: در فصل زمستان با کمبود مواد غذایی برای جانواران مواجهیم همچنین برخی از گونه‌ها در این فصل جابجا می‌شوند و لذا حفاظت از آنها بسیار مهم است.

رئیس گروه بیماری‌های حیات وحش دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت از محیط زیست در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار کرد: پرندگان آبزی در اواخر تابستان به کشور می‌آیند و احتمال اینکه به ویروس آنفولانزای فوق حاد دچار باشند، وجود دارد؛ وقتی وارد کشور می‌شوند براساس برنامه‌های سازمان حفاظت از محیط زیست و سازمان دامپزشکی، نسبت به افزایش و شدت پایش‌ها اقدام می‌شود.

وی افزود: محیط بان‌ها وارد مناطق می‌شوند و وضعیت پرندگان را بررسی می‌کنند و هر گونه تغییر در رفتار و تلفاتی در پرندگان به سازمان دامپزشکی گزارش داده می‌شود؛ با توجه به اطلاعات سایت سازمان دامپزشکی، گزارش آنفولانزا در تالاب میقان در استان مرکزی مشاهده شده است؛ در حالی که ممکن است برخی جاها، به صورت موردی نیز مشاهده شود.

مسعودی با بیان اینکه پیش از آماده شدن جواب آزمایش آنفولانزا اقدامات پیشگیرانه انجام می‌شود خاطرنشان کرد: مردم به گونه‌های مصدوم و تلف شده دست نزنند و به ماموران محیط زیست گزارش دهند.

دسترسی سریع
زمین 360 درجه