روزنه شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:30 به مدت 25 دقیقه

مدیر عامل انجمن انیمیشن ایران: انیمیشن باید به صنعت تبدیل شود

صادقی گفت: انیمیشن باید به یک صنعت تبدیل شود و حامل هنر باشد. استراتژی های فرهنگی دیرتر به نتیجه می رسند اما تاثیر بهتری دارند زیرا با نیازهای شخصی انسان ها در ارتباط هستند.

1397/02/10
|
11:15
|

برنامه "گفت و گوی فرهنگی" رادیو گفت و گو با موضوع نقش انیمیشن در طراحی استراتژی فرهنگی و با حضور دکتر روانبخش صادقی مدیر عامل انجمن انیمیشن ایران و دبیر هیئت مدیره خانه سینما به روی آنتن رفت.

صادقی اظهار داشت: قرن 20 قرن ثروت هایی است که با دانش به آن می رسیم. در حال حاضر بسیاری از جوامع برای رشد و توسعه خود با چالش های زیادی روبرو هستند که برای حل آن از ابزارهای مختلفی مانند انیمیشن استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه انیمیشن گستره عجیبی دارد افزود: انیمیشن مجموعه ای از تفکرات و برنامه ریزی های منسجم در کنار یکدیگر است تا به نتیجه مورد نظر برسیم.

مدیر عامل انجمن انیمیشن ایران خاطرنشان کرد: انیمیشنی که می تواند در استراتژی فرهنگی ما نقش داشته باشد بخشهای مختلفی دارد. در سیستم مدیریتی کلان که استراتژی را تعریف می کند باید از متخصصان و کارشناسان استفاده شود تا به مرحله اجرا وارد شوند.

صادقی گفت: ما در بخش های دیگر فرهنگی نیز به استراتژی فرهنگی نرسیده ایم. صرف تولید انیمیشن نمی توان به آن استراتژی دست یافت. ذهن های عقلی، تجربی و احساسی باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند و کارشناسان در رشته های مختلف به این مسئله وارد شوند.

دبیر هیئت مدیره خانه سینما بیان داشت: انیمیشن باید به یک صنعت تبدیل شود و حامل هنر باشد. استراتژی های فرهنگی دیرتر به نتیجه می رسند اما تاثیر بهتری دارند زیرا با نیازهای شخصی انسان ها در ارتباط هستند. ما نیازسنجی می کنیم و پس از آن به کشورهای جهان اشاعه می دهیم.

وی تصریح کرد: ما نمی توانیم از محصول یک هنرمند و متخصص که انیمیشن را تولید می کند استراتژی حاصل کنیم بلکه زمانی می توان این کار را انجام داد که تمام استراتژی را چیده باشیم و تفکر استراتژی داشته باشیم.

دسترسی سریع
روزنه