روزنه شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:30 به مدت 25 دقیقه

پروفسور علی كرمی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو؛ پاییزِ امسال، فصلی نگران‌کننده است

رئیس بنیاد ملی سبک زندگی گفت: اگر تک تک افراد حاضر در جامعه خودشان را مسئول بدانند و پروتکل‌های مختلف را رعایت کنند، آمار کرونا کاهش پیدا می‌کند.

1399/07/01
|
08:54
|

برنامه «روزنه» با موضوع رفتارهای فصلی و بایدها و نبایدهای فصل پاییز، در ارتباط تلفنی با پروفسور علی کرمی (رئیس بنیاد ملی سبک زندگی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه ‌الله) از شبکه رادیویی گفت‌وگو روی آنتن رفت.

علی کرمی در مصاحبه تلفنی با برنامه «روزنه» گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا پاییز امسال با تمام پاییزهای گذشته متفاوت است.

وی با اشاره به این که شیوع ویروس کرونا استرس را در جوامع بشری افزایش داده است، عنوان کرد: ‌ شخصیت انسان در اخذ تاثیرات فصلی موثر است، برای مثال کسانی که روحیه حساس دارند و تحت تاثیر عوامل بیرونی قرار می‌گیرند در قبال تغییر فصل می‌توانند بیشترین آسیب را دریافت کنند.

رئیس بنیاد ملی سبک زندگی افزود: افرادی که سبک زندگی‌شان را به دست خود انتخاب و هدایت می‌کنند، مورد تاثیر تغییرات محیطی و فصلی قرار نمی‌گیرند.

وی ادامه داد: ‌ با فرا رسیدن فصل پاییز، سرماخوردگی‌ها و سینوزیت‌ها وگلودردها شروع می‌شوند.

علی کرمی با بیان این که در فصل پاییز میزان نور زمین کاهش پیدا می‌کند، تصریح کرد: در این فصل مردم کم‌تر به طبیعت می‌روند و معمولا به دلیل سرما از پیاده‌روی و بیرون ماندن پرهیز می‌کنند.

وی اضافه کرد: نور در ترشح هورمون‌های اساسی سیستم ایمنی نقش جدی و موثری را ایفا می‌کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه ‌الله تاکید داشت: روحیه و خلقیات و سلامت و شخصیت هر فرد در گرو نوعِ اندیشه آن فرد است.

وی ادامه داد: در فصل پاییز مردم باید تلاش کنند تا به طور بهینه و مستمر در معرض دریافت نور قرار بگیرند.

علی کرمی با اشاره به این که برای کاهش آمار کرونا در کشور مردم باید همدلی و همراهی داشته باشند، عنوان کرد: اگر تک تک افراد حاضر در جامعه خودشان را مسئول بدانند و پروتکل‌های مختلف را رعایت کنند، آمار کرونا کاهش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به این که اصلاح سبک زندگی انسان را در مسیر سلامت قرار می‌دهد، افزود: ما باید به جای بررسی مضرات فصل پاییز، به زیبایی‌های این فصل فکر کنیم.

دسترسی سریع
روزنه