روزنه شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:30 به مدت 25 دقیقه

تمام داروخانه‌های کشور نسخه آنلاین را ارائه می‌دهند

خدایی در رادیو گفت‌وگو گفت: با اجرای کامل طرح نسخه‌نویسی الکترونیک، پزشک می‌تواند بر اساس داروهای موجود در داروخانه نسخه بیمار را به طور آنلاین تصحیح کند.

1400/10/18
|
10:15
|

برنامه «روزنه» با موضوع بررسی وضعیت نسخه‌نویسی الکترونیکی، در ارتباط تلفنی با دکتر فرهاد خدایی (معاون خرید راهبردی درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

فرهاد خدایی در مصاحبه تلفنی با برنامه «روزنه» گفت: سازمان تامین اجتماعی از سال‌های گذشته طرح نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک را اجرا کرده بود.

وی افزود: در حال حاضر مراکز پاراکلینیکی و داروخانه‌های تامین اجتماعی بدون استفاده از نسخه‌های کاغذی خدمات مختلف را ارائه می‌دهند.

معاون خرید راهبردی درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: طرح نسخه‌نویسی الکترونیک از سال‌های گذشته در مراکز طرف قرارداد سازمان تامین اجتماعی آغاز شد و تا به امروز ما در این حوزه پیشرفت‌های خوبی را شاهد بوده‌ایم.

وی با اشاره به این که با تصویب قانون بودجه 1401 پیشرفت در اجرای طرح نسخه‌های الکترونیک بیشتر می‌شود، عنوان کرد: در حال حاضر روزانه حدود 600 هزار نسخه پزشکی به صورت الکترونیک نوشته می‌شود.

فرهاد خدایی اضافه کرد: نسخه‌ الکترونیکی پزشکان در تمام داروخانه‌های سطح کشور قابل ارائه است.

معاون خرید راهبردی درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی تاکید داشت: امروزه 100 درصد نسخه‌پیچی در داخل کشور به طور الکترونیک انجام می‌شود.

دسترسی سریع
روزنه