روزنه شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:30 به مدت 25 دقیقه

اسلام همیشه برای زنان حق رای قائل بوده است

فاطمه واعظ جوادی در رادیو گفت‌وگو گفت: فرماندهی «سلامت جسم» و «سلامت روان» در خانواده بر عهده‌ی مادر و همسر است.

1400/11/04
|
13:44
|

برنامه «روزنه» با موضوع زنان و خانواده سالم، در ارتباط تلفنی با دکتر فاطمه واعظ جوادی (رئیس مرکز تحقیقات راهبردی مطالعات زنان و خانواده سازمان بسیج اساتید کشور) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

فاطمه واعظ جوادی در مصاحبه تلفنی با برنامه «روزنه» گفت: دو موضوع «سلامت جسم» و «سلامت روان» همیشه در گرو یکدیگر قرار دارند و با تاثیر از دیگری پیش می‌گیرند.

وی افزود: فرماندهی «سلامت جسم» و «سلامت روان» در خانواده بر عهده‌ی مادر و همسر است.

رئیس مرکز تحقیقات راهبردی مطالعات زنان و خانواده سازمان بسیج اساتید کشور ادامه داد: در دوران پاندمی کرونا بسیار از خانواده‌ها و مردم علاوه بر فاصله‌های فیزیکی، فاصله‌های عاطفی را هم تجربه کردند.

وی اضافه کرد: بسیاری احادیث اسلام به ملاقات و دیدار با مادر و پدر تاکید کرده‌اند.

فاطمه واعظ جوادی تصریح کرد: در دو سال گذشته و با توجه به محدودیت‌های کرونایی ما بسیاری از خلاءهای ارتباطی را به چشم دیدیم و باید بیش از این به صله‌رحم توجه داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در برنامه «روزنه» گفت: مرکز تحقیقات راهبردی مطالعات زنان و خانواده سازمان بسیج اساتید سعی کرده با بهره‌گیری از دانش استادان و متخصصان در رشته‌های مختلف در دانشگاه‌های تهران و استان‌ها مباحث متعددی در حوزه زنان و خانواده را بررسی ‌کند.

رئیس مرکز تحقیقات راهبردی مطالعات زنان و خانواده سازمان بسیج اساتید کشور ادامه داد:‌ خداوند در قرآن کریم موضوعات جنسیتی را درباره زن و مرد مطرح نکرده است و در تمام خطاب‌ها همه انسان‌ها را چه مرد و چه زن، انسان خطاب کرده است.

وی با بیان این که «عدالت» یک واژه‌ی مجرد است و جنسیت ندارد، اظهار داشت: جریان‌های فکری مختلف در زمان تاسیس انقلاب صنعتی در اروپا، با دعوت خانم‌ها به فضای کار مشکلات زیادی را در حیطه خانواده مشاهده کردند.

فاطمه واعظ جوادی با بیان این که خداوند به پیامبر دستور داده که باید با بانوان هم بیعت کند، افزود: دین اسلام از ابتدای وجودیت برای زنان حق رای قائل شده است.

وی ادامه داد: نظام غرب با راه‌اندازی بازی‌های مختلف از جمله مباحث جنسیتی سعی کرده تا زنان را مورد استثمار قرار دهد.

دسترسی سریع
روزنه