خیابان فرصت دوشنبه ها از ساعت 22:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو گفت و گو

خيابان فرصت

مدیرعامل صندوق پژوهش و نوآوری استان البرز مطرح كرد: ضرورت اتصال صنایع بزرگ با شرکت‌های دانش بنیان

علیرضا باباخان گفت: بخش زیادی از نیازهای صنایع که توسط شرکت‌های دانش‌بنیان قابلیت حل آن وجود دارد در داخل کشور ایجاد می‌شود، ارزآوری، رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و از بین رفتن مداخله مالی دولت نتیجه اتصال بخش خصوصی با صنایع بزرگ است.

1400/04/31
|
08:40
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، دکتر علیرضا باباخان مدیرعامل صندوق پژوهش و نوآوری استان البرز با برنامه «خیابان فرصت» در مورد چشم‌انداز و مطالبات نخبگان و پژوهشگران و زیست بوم فناوری در دولت آینده به صورت تلفنی مصاحبه کرد.

وی ضمن تأکید بر وجود قوه‌ای عاقلانه برای کنترل هزینه‌ها و بهینه‌سازی مصرف گفت: قوی بودن دولت و متولی هر حوزه در این مقطع زمانی، راهکار اثربخشی است.

باباخان ساختار و موازی کاری‌های متعدد را از ایرادات دانست و ادامه داد: ظرفیت‌های مردمی مغفول مانده و لایه‌ها و ساختارهای میانی اشاره شده در بیانیه گام دوم از بحث‌های مهمی است که در دولت بعدی باید به آن توجه شود.

مدیرعامل صندوق پژوهش و نوآوری استان البرز افزود: وصل نبود دولت به مردم، به پایان دوره خود رسیده و با توجه به طیف گسترده جوانان که نمی‌توان برای تمام آنها سمت‌های دولتی در نظر گرفت این اتصال می‌تواند به تکمیل فرآیندها در کشور کمک بزرگی کند.

وی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو ضمن ابراز تأسف از وابستگی دولت‌ها به نفت که منجر به نادیده گرفتن فرصت‌های بخش خصوصی شده اذعان کرد: اتصال دولت با مردم این مسائل را به راحتی حل می‌کند اما ساز و کاری برای جذب منابع بخش خصوصی به نحوی که مردم را درگیر کند، وجود ندارد.

مدیرعامل صندوق پژوهش و نوآوری استان البرز اظهار کرد: نگاه فانتزی به علم و فناوری در بین صاحبان صنایع بزرگ کشور وجود داشت که با تلاش‌های سالهای اخیر، بخشی از ظرفیت‌های شرکتهای دانش بنیان به اثبات رسید و الان فرصت خوبی برای اتصال صنایع بزرگ کشور و صنایع دانش بنیان وجود دارد.

باباخان افزود: بخش زیادی از نیازهای صنایع که توسط شرکتهای دانش بنیان قابلیت حل آن وجود دارد در داخل کشور ایجاد می‌شود، ارزآوری، رشد شرکتهای دانش بنیان و از بین رفتن مداخله مالی دولت نتیجه اتصال بخش خصوصی با صنایع بزرگ است.

وی در پایان متذکر شد: دولت جدید از بازنگری‌ها دور شود و در شرح وظایف سازمان‌ها بازنگری کند و لایه‌های میانی را شناسایی و برای آنها برنامه‌ریزی انجام دهد.

دسترسی سریع
خیابان فرصت