أفسر سابق توپخانه اظهار كرد: اقتصاد دانش بنیان مهمترین نیاز کشور

نصیری گفت: مردم کما فی السابق در صحنه حضور خواهند یافت و دانش بنیان بودن اقتصاد است که این روزها باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

1396/07/06
|
11:12
|

سرهنگ نصیری أفسر سابق توپخانه در گفتگوی اقتصادی رادیو گفتگو با موضوع اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی بیان کرد: با عنایت به تجارت دوران جنگ تحمیلی به راحتی می توان دریافت که ملت ما به صورت یکپارچه و همه جانبه در این جنگ حضور یافت که نتیجه این حضور، رسیدن به خودکفایی در عرصه اقتصادی بود.

وی مردمی بودن و اقتصاد دانش بنیان را دو پایه أصلی اقتصاد مقاومتی برشمرد و افزود: تجربه ثابت کرده که در صورت وقوع حوادث دیگری، مردم کما فی السابق در صحنه حضور خواهند یافت و آنچه که این روزها از اهمیت بالایی برخوردار است، دانش بنیان بودن اقتصاد است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

نصیری ادامه داد: از آنجایی که کشور ما غنی است لذا انتظار می رود تا با مدیریت مردم و منابع آن، شاهد توسعه اقتصادی ایران باشیم.

أفسر سابق توپخانه در مصاحبه با رادیو گفتگو عنوان کرد: کشور آمریکا در سال ١٩٨٥ قانون وظایف مدیران را تصویب کرد و بر أساس آن تمام مدیران خود را موظف کرد که باید در قبال تمامی أمور پاسخ گو باشند به همین منظور کشور ما نیز باید شرایط این چنینی را مهیا کند.

وی با إبراز گلایه مندی از برخی أمور اقتصادی کشور تصریح کرد: ٧٠ درصد کسانی که در امر اقتصادی فعالیت دارند، دارای کد اقتصادی هستند و این امر نشان از یک بی نظمی در اقتصاد کشور ما دارد که باید هر چه سریعتر إصلاح شود.

نصیری با بیان اینکه ما همواره در کشور با سه راه متفاوت مواجه هستیم، گفت: ما یا باید تحت فشار کشورهایی از جمله آمریکا قرار بگیریم یا باید از طریق هویت های ملی خود با آن ها معامله کنیم و یا باید روی پای خودمان بایستیم و از درون متحول شویم و بدین گونه بر مشکلات، فائق آییم.

أفسر سابق توپخانه در پایان یادآور شد: تجربه ثابت کرده مردم ایران همواره با همراهی و اعتماد بالا شرایط را برای رفع تمامی مشکلات مهیا کرده اند به همین منظور انتظار می رود تا همچنان مانند گذشته و با مشارکت عمومی شاهد برطرف شدن معضلات کشور باشیم.

اقتصاد مقاومتی پاشنه آشیل تولید کشور
در همین راستا احمد انارکی محمدی نماینده مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با رادیو گفتگو تصریح کرد: با توجه به اینکه زمان زیادی از انقلاب اسلامی کشور نگذشته بود، مشارکت و حضور مردم نقش موثری را در این سال ها داشت و این امر به معنی محوریت مردم در این سال هاست.

وی ادامه داد: در شرایطی که بیشتر کشورهای دنیا علیه پیروزی ایران بسیج شده بودند، ما توانستیم به تنهایی بر تمامی مشکلات پیروز شویم و به قدرت مردم کشورمان را به همگان ثابت کنیم.

انارکی محمدی تصریح کرد: امروزه نیز همواره شاهد سخنانی مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی توسط برخی سران کشور هستیم چرا که اقتصاد مقاومتی پاشنه آشیل تولید و نجات اقتصاد کشور است.

نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه احیای تولید داخلی یکی از دغدغه های کشور است، گفت: تولید کنندگان ما همواره در تنگناهای تحریم ها دست و پنجه نرم می کنند و انتظار می رود تا با فراهم ساختن بسترهای لازم شرایط را برای خودکفایی آنان مانند دوران جنگ تحمیلی آماده کنیم.

دسترسی سریع