معاون دبیر شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار گفت: موضوع ایثار و شهادت مهم ترین عامل پیروزی انقلاب اسلامی است

معاون دبیر شورای عالی توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: اهتمام به ایثار های کوچک مسیر انجام ایثار های بزرگ را به همراه خواهند داشت، به طوری که لذت ایثار های کوچک دلیلی بر تجربه ی ایثار های بزرگ می شود.

1396/11/14
|
11:09

برنامه از کویر تا دریا به مناسبت ایام الله دهه ی فجر با موضوع انقلاب اسلامی، ایثار و شهادت طلبی با حضور حجت الاسلام سید احمد ابطحی (معاون دبیر شورای عالی توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه حجت الاسلام سید احمد ابطحی با اشاره به موضوع ایثار و شهادت مهم ترین عامل پیروزی انقلاب اسلامی است، گفت: امام خمینی با ترویج و توسعه ی فرهنگ ایثار و شهادت در میان مردم عادی و افرادی که شناختی خوبی از اسلام نداشتند توانست تمامی افکار را در مسیر انقلاب اسلامی ایران هدایت کند.

وی با اشاره به این که از خودگذشتگی و فداکاری می تواند مسیر همواری را برای شهادت فراهم آورد، اظهار داشت: شهادت بدون شک همانند قله ی کوهی است که برای رسیدن به آن، فرد باید از مسیر ایثار گذشته و به بالاترین نقطه ی آن یعنی شهادت دست پیدا کند.

معاون دبیر شورای عالی توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همچنین در ادامه افزود: اهتمام به ایثار های کوچک همواره مسیر انجام ایثار های بزرگ را به همراه خواهند داشت، به طوری که لذت ایثار های کوچک دلیلی بر تجربه ی ایثار های بزرگ می شود.

وی با اشاره به این که موضوع شهادت از رکن اصلی آگاهی و در راه خدا بودن واقع می شود، عنوان کرد: با بررسی هر چند اجمالی آیات و روایت دین اسلام می توان دریافت که پس از انجام واجبات و ترک محرمات، خدمت به خلق خدا مهم ترین و بهترین کاری است که انسان می تواند به آن اهتمام بورزد.

حجت الاسلام سید احمد ابطحی با اشاره به روحیه ی مشارکتی مردم در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تصریح کرد: آگاهی مردم از روند فرهنگ ایثار و شهادت می تواند مهم ترین عامل برای ترویج و توسعه ی این فرهنگ در میان مردم باشد.

فایل صوتی برنامه از کویر تا دریا از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام دهه ی فجر هر روز ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع