در رادیو گفت و گو بشنوید؛ ویژه برنامه های چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران روی موج گفت و گو

همزمان با فرارسیدن ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، رادیو گفت و گو با هدف پاسداشت این حماسه بزرگ ویژه برنامه هایی را تدارک دیده است که تقدیم مخاطبان می نماید.

1397/11/02
|
15:42
|

به گزارش روابط عمومی رادیو گفت و گو، این شبکه رادیویی در آستانه فرارسیدن چهلمین بهار انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و گرامیداشت یوم الله دهه فجر، ویژه برنامه های متنوعی را با هدف پاسداشت این ایام تدارک دیده است.

"بازخوانی دستاوردهای انقلاب اسلامی در چارچوب مقایسه‌ای"، "بازخوانی روند توسعه کشور در متن بحران‌های تحمیلی"، "تولید فرهنگ سیاسی جدید و جایگاه بی‌نظیر مردم در پویایی‌های ساختاری"، "تاثیرات مستقیم و غیرمستقیم انقلاب اسلامی بر حوزه نظریه و واقعیت‌های منطقه‌ای و جهانی"، "‌آسیب‌شناسی روندها و تهدید زدائی از مسیر آینده" و... مهم‌ترین محورهای این برنامه‌ها را تشکیل می‌دهد.

فانوس

پاسخ به شبهات القایی رسانه های بیگانه درخصوص کارآمدی، مشروعیت و ماهیت انقلاب و نظام اسلامی و همچنین تبیین دستاوردهای مردم‌سالاری دینی در کشور مهم‌ترین هدف این برنامه است.

برخی از محورهای برنامه عبارت است از: پاسخ به شبهات درخصوص «ماهیت انقلاب» مانند: نگاه حداقلی به تعریف و کارکرد دین در جامعه با تاکید بر شخصی بودن ماهیت قوانین فقهی و ناتوانی از درک آن، تصویر غیر عقلائی از مدیریت فقهی و تعارض آن با مدیریت علمی، ماهیت غیر دموکراتیک دین و تاکید بر تعارض دین و دموکراسی، همسان انگاری ولایت فقیه و دیکتاتوری، ناکارآمدی نظام دینی؛ پاسخ به شبهات درخصوص «ساختار انقلاب اسلامی» مانند: غیر دموراتیک بودن روش ها و سازه انتخابات در ایران، فقدان چرخش نخبگان در جمهوری اسلامی و چند شغلی بودن مسئولین، عدم شناسائی و رسمیت هویت و حقوق قومیت ها، ماهیت تنش زای سیاست های ج.ا.ایران به علت ماهیت شیعی آن، تبعیض مذهبی و فشار بر غیر مسلمانان و اهل سنت در داخل؛ پاسخ به شبهات درخصوص «رفتار مسئولین و تصمیمات نظام». مانند: تحریف چهره و سیره امام خمینی (ره)، تشکیک در ماهیت و تداوم جنگ تحمیلی هشت ساله، تشکیک در انصاف و عدالت نظام در برخورد با مخالفین، مداخله جمهوری اسلامی در امور داخلی کشورهای دیگر، وجود فساد، فقر و تبعیض و ....
این برنامه از اول تا 22 بهمن ساعت 8:30 به مدت 60 دقیقه به صورت تولیدی روی آنتن میرود.

چشم انداز آفتاب

بررسی دستاوردها و آثار نهادهای مولود انقلاب اسلامی همچون بنیاد مستضعفان، بنیاد برکت، کمیته امداد و ... با حضور مسئولین این نهادها در قالب گفت و گو های نرم و صمیمی مهم ترین رویکرد این برنامه است که از 12 تا 22 بهمن ساعت 22:00 به مدت 120 دقیقه و به صورت زنده پخش می شود.

جنگ تا جنگ

بررسی بیش از بیست حوزه تهدیدات نرم و سخت علیه جمهوری اسلامی ایران طی چهار دهه گذشته و چگونگی پیروزی نظام بر این تهدیدات در طول چهل سال مهم‌ترین هدف این برنامه خواهد بود که ساعت 18:00 یکم تا 22 بهمن به صورت تولیدی به مدت 60 دقیقه تقدیم مخاطبان می شود.
توطئه‎های چهل ساله امنیتی مانند «ترورها و انفجارات تروریستی» و «نفوذ امنیتی، جاسوسی و کودتا»، توطئه‎های چهل ساله امنیتی مانند «ایجاد فتنه و آشوب در کشور» و «کادرسازی (اپوزیسیون سازی) و نفوذ سیاسی علیه نظام»، توطئه‎های چهل ساله بین‎المللی مانند «منزوی ساختن ایران در منطقه و سطح جهانی (ایران‎هراسی و...)» و «ایده سازش و توطئه مذاکره (نفوذ و استحاله نظام از طریق مذاکره)»، توطئه‎های چهل ساله نظامی مانند «حملات نظامی (جنگ تحمیلی هشت ساله و...) و نقش قدرت‎های بزرگ در آن» و «آمریکا و جنگ علیه ایران؛ از درگیری مستقیم تا جنگ‎های نیابتی و هیبریدی»، توطئه‎های چهل ساله فرهنگی مانند «جنگ روانی و عملیات رسانه‎ای دشمن علیه مردم ایران» و «عملیات فرهنگی و هنری چهل ساله استکبار علیه مردم ایران (ترویج سبک زندگی غربی، ابتذال و اباحه‎گری)»، توطئه‎های چهل ساله قومی-مذهبی مانند «اقدامات تجزیه‎طلبانه علیه نظام جمهوری اسلامی» و «اقدامات تفرقه‎افکنانه مذهبی علیه نظام جمهوری اسلامی»، توطئه‎های چهل ساله علمی-تکنولوژیک مانند «تحریم علمی دانشمندان و مراکز علمی کشور» و «نفوذ و ترویج علوم انسانی غربی و الحادی در مجامع علمی کشور» و ... مهم ترین محورهای این برنامه خواهد بود.

تا فتح فردا

مروری بر جشنواره ها، همایش ها و نمایشگاههای فرهنگی، هنری در این ایام و بررسی آثار فرهنگی و هنری انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته رویکرد این برنامه است که شامل محورهایی همچون مروری بر «هنر انقلاب اسلامی» از طریق گفتگو با مسئولین حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، «انقلاب اسلامی، سرانه فرهنگی و آثار فرهنگی» از طریق گفتگو با مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بخصوص در استانها، نگاهی به «تاثیرات جهانی حوزه فرهنگی انقلاب اسلامی» از طریق گفتگو با مسئولین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و ... است.
این برنامه 13 تا 22 بهمن ساعت 10:00 به صورت زنده و به مدت 60 دقیقه پخش می شود.

منشور تلاش

تبیین تلاش‌های40 ساله نهادها و وزارتخانه‌های مختلف از زبان مسئولین مربوطه با حضور جمعی از پرسشگران و خبرنگاران رسانه ها، خبرگزاری ها و شبکه خبر سیما، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمان حفاظت محیط زیست، مرکز آمار ایران، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و ... از بخش های این برنامه است که شنبه تا چهارشنبه یکم تا 22 بهمن ساعت 16:00 به صورت زنده و به مدت 90 دقیقه تقدیم مخاطبان می‌شود.

عصر خمینی

بررسی تاثیرات انقلاب اسلامی طی چهاردهه گذشته بر حوزه نظریه سیاسی و تغییرات ژئوپلوتیکی و تمدنی.

برخی از محورهای برنامه عبارت است از: بررسی تاثیر انقلاب اسلامی بر کشور ترکیه، بررسی تاثیر انقلاب اسلامی بر کشور افغانستان، بررسی تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر کشور عراق، بررسی تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر کشور پاکستان، بررسی تاثیر انقلاب اسلامی بر کشور سوریه، بررسی تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر کشور فلسطین، بررسی تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر کشور یمن، بررسی تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر کشورلبنان، بررسی تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر کشور مصر، بررسی تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر اروپا، و ...

این برنامه از یکم تا 23 بهمن ساعت 3:00 به صورت تولیدی به مدت 60 دقیقه روی آنتن می رود.

سودای سیمرغ

نگاهی تحلیلی، تبیینی به سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر و آثار راه یافته به آن با حضور عوامل، منتقدان و صاحب نظران حوزه سینما می پردازد. این برنامه 9 تا 22 بهمن ساعت 20:00 به صورت زنده و به مدت 60 دقیقه پخش می شود.

روز و شب

بررسی عملکرد تطبیقی نظام در فضای رژیم پهلوی و انقلاب اسلامی با هدف تبیین موضوع «حکمرانی مطلوب». برخی از محورهای برنامه عبارت است از: تحلیل عملکرد 40 سال انقلاب درعرصه های «صنعت، معدن و تجارت»، «کتاب و کتابخانی و نمایشگاههای کتاب»، «آموزش و پرورش»، «آموزش عالی» و ... این برنامه ساعت 19:30 جمعه های یکم تا 22 بهمن به مدت 30 دقیقه و به صورت تولیدی روی آنتن می رود.

ایران سربلند

ویژه برنامه ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به کشور در روز 12 بهمن 57. این برنامه 12 بهمن ساعت 9 صبح در قالب ویژه برنامه به مدت 150 دقیقه به صورت زنده پخش می شود.
هنگامه سربلندی

ویژه برنامه روز 22 بهمن، پوشش مراسم راهپیمایی عظیم 22 بهمن در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تهران و مراکز استانها از طریق ارتباط با گزارشگران حاضر در مراسم، تحلیلی بر حضور پرشکوه مردم در این راهپیمایی و ... این برنامه 22 بهمن از ساعت 8:00 صبح به مدت 240 دقیقه به صورت زنده پخش می شود.

علاقمندان می‌توانند در بهمن و در آستانه فرارسیدن چهلمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، شنونده این ویژه برنامه‌ها از رادیو گفت و گو روی موج اف‌ام ردیف 5/103 مگاهرتز باشند.

همچنین مخاطبانی که مایل به دریافت متن و فایل صوتی ویژه برنامه‌های چهل سالگی انقلاب از رادیو گفت و گو هستند می‌توانند به آدرس سایت رادیو گفت و گو به نشانی radiogoftogoo.ir در ایام پخش برنامه ها مراجعه نمایند.

سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 نیز پل ارتباطی مخاطبان با برنامه‌های رادیو گفت و گو خواهد بود.دسترسی سریع