استاندار فارس علت تلفات زیاد سیل امروز شیراز را اعلام کرد

استاندار فارس با اشاره به تلفات بالای سیل امروز شیراز گفت: اکثر مردمی که در سیل شیراز دچار خسارت شدند مسافرینی بودند که لاجرم باید از این مسیر عبور می‌کردند.‌

1398/01/06
|
10:28

عنایت‌الله رحیمی‌ با اشاره به بارش شدید باران که از بامداد امروز در استان فارس آغاز شده بود، اظهار داشت: این باران از حوالی ساعت 11 منجر به وقوع سیلاب شدید در منطقه دروازه قرآن، میدان ابوکلام، هفت‌تنان و مسیرهای منتهی به این مناطق شده بود.

وی با بیان اینکه در عرض 10 دقیقه بارش سنگین منجر به سیل شد، افزود: ‌مسیر دروازه قرآن و خودروهایی که از شیراز به‌سمت اصفهان می‌رفتند دچار آسیب شدند.

استاندار فارس با بیان اینکه اکثر مردمی که در سیل شیراز دچار خسارت شدند مسافرینی بودن که لاجرم باید از این مسیر عبور می‌کردند، ادامه داد: ‌به علت بارش شدید خیابان تبدیل به رودخانه شده بود.

وی با بیان اینکه در عرض 10 دقیقه بارندگی ناگهانی منجر به خسارات جانی و مالی شد، تصریح کرد: امکان جلوگیری از مسافران در مسیر دروازه قرآن فراهم نبود.‌

علت سیلاب شیراز مشخص شد

سخنگوی شورای شهر شیراز گفت: یکی از دلایل حادثه طغیان رودخانه آب زنگی و ریزش آبی بود که در ارتفاعات آن منطقه جاری بود همچنین خودروهای مسافران به صورت پراکنده در ورودی دروازه قرآن علت دیگر تشدید حادثه بود.

نواب قائدی با اشاره به اینکه مجموعه شورا و شهرداری شیراز از ابتدای حادثه در محل حضور داشتند، اظهار داشت: با توجه به پیش‌بینی بارندگی شدید در امشب و فردا صبح، مجموعه شهرداری شیراز به صورت 100 درصد آماده‌باش هستند.

وی با بیان اینکه علت دقیق حادثه در دست بررسی است، گفت: یکی از دلایل حادثه طغیان رودخانه آب زنگی و ریزش آبی بود که در ارتفاعات آن منطقه جاری بود همچنین خودروهای مسافران به صورت پراکنده در ورودی دروازه قرآن علت دیگر تشدید حادثه بود.

سخنگوی شورای شهر شیراز افزود: اعضای شورای شهر و شهردار شیراز با حضور در بیمارستان‌های نمازی و علی اصغر با مصدومان دیدار و از خانواده جانباختگان دلجویی کردند.

قائدی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ریزی برای حوادث احتمالی شده بود یا خیر؟ بیان کرد:همه پیش‌بینی‌ها شده بود اما کل حادثه در کمتر از 15 دقیقه رخ داد.

دسترسی سریع