صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

همزمان با فرارسیدن شب های پرفضیلت قدر و ایام شهادت مولای مردان امیر مؤمنان حضرت علی (ع)، شبکه رادیویی گفت و گو ویژه برنامه هایی را تدارک دیده است که تقدیم مخاطبان می نماید.

به گزارش روابط عمومی رادیو گفت و گو، این شبکه رادیویی به مناسبت فرارسیدن شب های پرفضیلت قدر و ایام شهادت نخستین ستاره فروزان آسمان امامت و ولایت حضرت علی (ع)، ویژه برنامه هایی را تدارک دیده است که روی آنتن می برد.

برنامه "چاه و ماه" به تهیه کنندگی قاسم اورنگی یکی از این برنامه هاست که با محوریت عشق و رابطه عارفانه خداوند با بندگان، الگو قراردادن خانواده حضرت علی (ع) و شکل تربیتی آن برای خانواده های ایرانی، ساختن کادر آینده، جامعه پروری، تمدن‌سازی و تسلیم بودن در برابر خدا روی آنتن می رود و در هر قسمت یک نمایش کوتاه با فضای گفتمانی "موسی و خضر" با هدف شبه افکنی و به جواب رسیدن اجرا خواهد شد. این برنامه از پنجم تا هشتم خرداد مصادف با بیستم تا بیست و سوم ماه مبارک رمضان، در شب های قدر از ساعت 21:00 و در شب شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) از ساعت 22 تا 24 پخش خواهد شد.

"قدرِقدر" دیگر برنامه رادیو گفت و گو به مناسبت شب های پرفضیلت قدر است که به تهیه‌کنندگی رضا صفری، چهارم خرداد مصادف با شب نوزدهم ماه مبارک رمضان همزمان با شب ضربت خوردن حضرت امیرالمؤمنین (ع) به مدت 45 دقیقه راس ساعت 22:45 روانه آنتن رادیو گفت و گو می شود.

همچنین ویژه برنامه ای دیگر از این شبکه در روز شهادت حضرت علی (ع)، ششم خرداد به تهیه‌کنندگی نادر بنی صفار به مدت 50 دقیقه راس ساعت 16 با عنوان " راوی چه کسی است؟"پخش می شود که محتوایی روایی و نمایشی دارد و با موضوعات اندیشه امام علی(ع)، حکومت، عدالت و امامت در زمان غیبت پخش خواهد شد.

ویژه برنامه "ماه در محاق" نیز که ششم خرداد در سالروز شهادت حضرت علی (ع) ساعت 14:30 پخش می‌شود، به تشریح ویژگی ها و خصایص اخلاقی ایشان، بازتاب آن در جامعه کنونی و ... می پردازد. رقیه پرندآور تهیه کننده این ویژه برنامه است.

پخش زنده مراسم احیاء شب های پرفضیلت قدر نیز یکی دیگر از اقدامات رادیو گفت و گو در این شب های پرفضیلت است که در قالب پوشش مراسم این شب ها، چهارم خرداد مصادف با نوزدهم ماه مبارک رمضان به صورت زنده از مرقد مطهر امام خمینی (ره)، پنجم خرداد مصادف با بیست و یکم ماه مبارک رمضان از مهدیه تهران و هفتم خرداد مصادف با شب بیست و سوم از مصلی امام خمینی پخش خواهد شد.

گفتنی است که این برنامه به تهیه کنندگی جواد سیدی، در قالب پوشش برنامه سیمای قرآن است و برنامه شامل قسمت های مختلف از جمله خواندن ادعیه جوشن کبیر، سخنرانی های مربوط به شب قدر و مراسم پرفیض و نورانی قرآن به سر گرفتن است.

مرتبط با این خبر

  • در شب قدر سرنوشت تمام انسان ها و نه فقط مسلمان ها نوشته می شود

  • مقدرات عالم هستی در شب قدر تقدیم امام عصر(عج) می شود

  • اهل بیت(ع) صاحبان حقیقی شب قدر هستند

  • شب قدر، فرصتی برای سکونت انسان در آرمان شهر خودش است

  • دعا؛ مسیر میانبر استجابت است

  • مقدرات با اصلاح رفتار انسان قابل تغییر و بازگشت است

  • شب و روز قدر از نظر شرافت، تلازم دارند

  • آئین سنگ زنی و نخل علی در شهادت امیرمومنان علی (ع) رواج دارد

  • عافیت؛ بالاترین خواسته بشر از خداوند است

  • احیای شب قدر از غروب تا طلوع آفتاب روز بعد ادامه دارد