صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

شبکه رادیویی گفت وگو همزمان با فرا رسیدن اعیاد سعید قربان و غدیر ویژه برنامه هایی را برای مخاطبان فهیم این شبکه درنظر گرفته است.

به گزارش روابط عمومی رادیو گفت و گو، عید قربان، عید پیــروزی وظیفه بر غریزه و روز پیروزی عقل و وحی بر هوی و هوس است.

قربان عبارت از کارهای نیکی است که انسان به وسیله آن بخواهد خود را به رحمت خداوند نزدیک کند، بنابراین عمل نیکی که انسان انجام دهد تا بدان وسیله خویشتن را به رحمت حق تعالی نزدیک سازد، آن کار را قربان گویند.

بدیهی است که مراد از تقرب به خدای تعالی، قرابت زمانی و مکانی نیست، چه بین خالق و مخلوق هیچ‌گونه خویشاوندی وجود ندارد، بلکه منظور آن است که از راه طاعت و انجام کارهای شایسته می‌توان مشمول الطاف الهی قرار گرفت و به رحمت او نزدیک گردید.

در این راستا شبکه رادیویی گفت وگو همزمان با فرارسیدن اعیاد خجسته قربان و غدیر ویژه برنامه های "در ساحل سخن" و "در امتداد نور" و همچنین "وصال عشق" و "طواف عشق" را برای عید سعید قربان تدارک دیده است.

"طواف عشق" ویژه برنامه روز عید قربان بیست و یکم مرداد ساعت 9:30 با حضور دکتر ناصر مهدوی(استاد دانشگاه) و حجت الاسلام محمد کثیری(استاد حوزه و دانشگاه) به بررسی وجه تسمیه عید قربان و سبقه تاریخی آن، آثار مناسک حج در زندگی بشر، اعمال و مناسک دینی نوعی تعلیم برای بشر، مفهوم حج به لحاظ لغوی و اصطلاحی و تفسیر اعمال مناسک حج می پردازد.

"وصال عشق" دیگر ویژه برنامه ای است در قالب مستند با موضوع "شهید عباس بابایی" بیست و یکم مرداد ساعت 12 به مدت 50 با بررسی محورهای قربانی کردن هر آنچه انسان را از خداوند دور می کند، تفسیر آیه 37 سوره حج در ادیان مختلف و ادیان ابراهیمی (ع) و اصل قربانی کردن به روی آنتن می رود.

همچنین ویژه برنامه "در ساحل سخن" از بیست و یکم تا بیست و نهم مرداد ساعت 8:30 به مدت 50 دقیقه با حضور دکترابوالحسن موسوی قدمگاه(استاد حوزه و دانشگاه)، دکترمحمود عینی کمانج(استاد حوزه) و دکترعلی زمانی(استاد حوزه و دانشگاه) محورهای بحث کارگزاران در حکومت اسلامی، مبحث توحید در نامه کارگزاران امیر مومنان علی (ع) خطاب به مالک اشتر نخعی را بررسی می کند.

دیگر ویژه برنامه این شبکه رادیویی با عنوان "در امتداد نور" نیز از بیست و یک تا بیست و نهم مرداد در قالب آیتم هایی ترکیبی با موضوع خطبه غدیر، تبیین فیلم های واقعه غدیر و گزیده بیانات بزرگان و عالمان دینی در ساعات 10:55 و 17:25 به روی آنتن رادیو گفت وگو می رود.

مخاطبان رادیو گفت و گو برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه های این شبکه رادیویی می‌توانند با سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 در ارتباط باشند.

مرتبط با این خبر