صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

این هفته همزمان با دستاوردهای ریز و درشت دولت تدبیر و امید و تبلیغات رسانه ای وزارتخانه های مختلف، فعالان عرصه سلامت و بهداشت با کمترین سر و صدای رسانه ای به خدمت رسانی برای مردم پرداختند و خوش درخشیدند.

این جریان که اتفاقا همزمان شد با روز داروساز و بعد از آن گرامیداشت پزشکان، دستاوردهای بسیار ارزشمندی به همراه داشت.
در این رابطه بشنوید از ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت که از پویش بیماری قند خون و بیماری های روانپزشکی خبر داد و گفت: آقای روحانی قبل از انتخابات سال 1392، در برنامه های تبلیغاتی خود و در ادامه هم برای تامین سلامت مردم وفادار ماندند و موفقیت های چشمگیری در برخی شاخص ها از جمله دسترسی به خدمات سلامت مطابق با استطاعت مردم کسب کردیم.

حریرچی با اشاره به کارنامه وزارت بهداشت در سال های اخیر عنوان کرد: ایجاد 26 هزار تخت جدید در بیمارستان های کشور، بازسازی 45 هزار تخت موجود در بیمارستان های دولتی، ایجاد شش هزار و 500 مطب در کلینیک های دولتی، تکمیل صد درصدی خانه های بهداشت روستایی و راه اندازی دو هزار واحد بهداشتی درمانی در روستاها و شهرهای کوچک از جمله اقدامات وزارت بهداشت در این سالهاست.

حریرچی در خاتمه با اشاره به حمایت ویژه وزارتخانه از شرکت های دانش بنیان و تولید داخل ابراز داشت: وزارتخانه در زمینه نوآوری و تجهیرات و مواد مورد نیاز مردم دو هزار میلیارد تومان از شرکت های دانش بنیان در حوزه سلامت خرید کرده است.

***ظریف احتیاط کند!

تحلیلگر روابط بین الملل بااشاره به شائبه مطرح شده در خصوص همزمانی حضور ترامپ و ظریف در شهر "بیاریتز فرانسه" محل برگزاری اجلاس جی7، تاکید کرد وزیرخارجه کشورمان باید احتیاط کند تا این قبیل مذاکرات، بمعنای تایید مواضع امریکا نباشد!

فواد ایزدی افزود: ترامپ در شهری حضور داشت که ظریف نیز به همان شهر سفر کرد –محل برگزاری نشست جی7- و وقتی رئیس جمهور امریکا آنجاست، لذا برخی رسانه ها اینگونه گمانه زنی کردند که شاید ایرانی ها برای مذاکره با امریکا اعزام شدند.

وی همزمان شدن حضور دکتر ظریف و مقامات امریکایی را موجب ایجاد این ذهنیت اشتباه خواند و افزود: «سخنگوی وزارت خارجه کشورمان طی بیانیه ای این مسئله را اصلاح کردند؛ ولی این نکته هم در اظهارات رسمی باید مورد تایید قرار گیرد و هم در عمل نشان داده شود که انشاالله تیم دیپلماسی دولت این کار را کرده است!»

***تکمیل ساخت سه بیمارستان در ری، قدس و ملارد ظرف دو ماه آتی

محسنی بندپی استاندار تهران از افتتاح پروژه های نیمه تمام در باقی مانده سال 98 خبرداد و افزود: ساخت فیزیکی سه بیمارستان در ری، قدس و ملارد تا دو ماه آینده به اتمام می رسد.

محسنی بندپی در برنامه "صبح و گفتگو" بیان داشت: بالغ بر 896 پروژه با اعتبار سه هزار و 100 میلیارد تومان در استان تهران مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.

استاندار تهران با اشاره به افتتاح پروژه های توسعه فضای آموزشی و ورزشی در شهرستان های استان تهران گفت: 10 مدرسه در شهریار افتتاح شد و بالغ بر 20 هزار متر مربع نیز به فضای ورزشی استان در هفته دولت اضافه گردید.

وی همچنین به افتتاح و بهره برداری از پروژه سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرک های صنعتی با اعتبار سه هزار و 100 میلیارد تومان اشاره و بیان کرد: حدود 11 هزار اشتغال مستقیم در این شرایط فراهم شد.

محسنی بندپی از افتتاح پروژه های نیمه تمام در باقی مانده سال 98 خبرداد و افزود: ساخت فیزیکی سه بیمارستان در ری، قدس و ملارد تا دو ماه آینده به اتمام می رسد و نسبت به تجهیز و استخدام و جذب نیروی انسانی نیز اقدام خواهد شد.

***حذف صفر درچه صورت منجربه افزایش تورم می شود؟!

رئیس کل اسبق بانک مرکزی حذف صفر از پول ملی را منتج به تورم دانست و گفت: این پروژه ممکن است امنیت خاطر مردم را بهم بریزد.

طهماسب مظاهری در مصاحبه با برنامه مناظره رادیو گفت وگو افزود: ر طول 50 سالی که از تصویب قانون پولی بانکی می گذرد ، سیاست های مالی منجر به ایجاد تورم انباشته در اقتصاد شده است. براساس این قانون یک ریال باید معادل یک صدم گرم طلا باشد اما در حال حاضر پول ملی نه تنها از این قانون فاصله گرفته بلکه از نظر معاملات بازار ارزش مبادلاتی سکه رایج از بین رفته است.

رئیس کل اسبق بانک مرکزی خاطر نشان کرد : دولت برای اصلاح معاملات پولی و بازار این تصمیم را گرفته است و این طرح دیر یا زود باید انجام شود.

مرتبط با این خبر

  • پاسخ به برخی ادعاها و ابهامات در مورد مفاد کنوانسیون خزر

  • ترامپ بدنبال جنگ افروزی نیست

  • توقیف نفتکش و تهدیدی که به خواهش تبدیل شد!

  • ایران درزمینه آموزش درجایگاه خودش قرار ندارد

  • عملیات روانی دولت برای سرپوش گذاشتن بر خواسته‌های مردم

  • ترامپ یک تهدید برای بازیگران اثرگذار بین‌المللی است

  • آقایان می خواهند با فریبکاری وارد قمار FATF شوند

  • جنگ یا صلح؛ پارادوکس رفتاری امریکا در قبال طالبان

  • باید زبان قدرت را با زبان قدرت جواب داد +صوت

  • تلاش اروپا برای ایجاد تغییر در تصمیم ترامپ بی نتیجه ماند