رادیو گفت وگو در هفته ای كه گذشت؛ تب و تاب خاورمیانه روی امواج رادیو

در هفته جاری رخدادهای منطقه ای باعث شد تا صدرنشین اخبار رادیو گفت وگو به ماجرای کشته شدن سرکرده داعش، تظاهرات عراق و لبنان و موضوع سوریه اختصاص یابد.

1398/08/10
|
14:06
|

گزارشات ضدونقیض است
در این رابطه سیدرضا صدرالحسینی در مصاحبه با رادیو گفت وگو از مشکوک بودن هلاکت البغدادی سرکرده داعش خبر داد و گفت: گونگی مرگ البغدادی و تناقضاتی که در گزارشات ترامپ وجود دارد، ابهام کشته شدن وی را افزایش می‌دهد و علت اعلام چنین خبری این است که ترامپ هیچ دستاوردی در غرب آسیا نداشته و دست او برای انتخابات خالی است.
وی افزود: کشورهایی که نام آن ها در این عملیات برده شده است، واکنش مثبتی نشان ندادند و روسیه و سخنگوی وزارت دفاع این کشور اعلام کرده است هماهنگی برای انجام این عملیات با روسیه انجام نشده است و در بخش ادلب نیز هیچ گونه گزارش عملیاتی از آمریکایی ها و هواپیماهای این کشور مشاهده نکرده ایم که این نکته بسیار مهمی است.

اعتراضات مردمی نقشی در استعفای "حریری" نداشت
کارشناس مسائل غرب آسیا، با اشاره به استعفای "سعد حریری "نخست وزیر لبنان از سمت خود در روز گذشته اظهارکرد: اعتراضات مردمی در لبنان باعث استعفای سعد حریری نشد، بلکه این فشارهای خارجی بود که منجر شد که وی تصمیم به استعفا بگیرد.
وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از مردم در لبنان در جریان اعتراضات در این کشور تاکید داشتند که سعد حریری به عنوان کسی که در راس قدرت قرار دارد باید پاسخگوی عملکرد خود باشد و تعداد کمی از مردم تاکید بر استعفای او داشتند،ادامه داد: در همین چهارچوب به نظر می‌رسد که سعد حریری بر اثر فشارهای خارجی تصمیم گرفته که از سمت خود استعفا بدهد، گرچه هنوز "میشل عون" رئیس جمهور لبنان نظر خود را در مورد این استعفا اعلام نکرده است و معلوم نیست که او استعفای حریری را خواهد پذیرفت یا نه؟

ورود قاچاق لوازم خانگی دسته دوم از کشورهای حاشیه خلیج فارس
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بااشاره به قاچاق دسته دوم لوازم خانگی از کشورهای حاشیه خلیج فارس گفت: در شش ماهه نخست سال98 بیش از 400میلیارد کشفیات قاچاق لوازم خانگی داشتیم.
حمیدرضا دهقانی نیا در مصاحبه با برنامه "رویداد" رادیو گفت وگو با اشاره به اینکه گاه حجم قاچاق در بازه زمانی خاص به آمار کل سال تعمیم داده می شود، گفت: «این روند از نظر بنده و کارشناسان این حوزه صحیح نیست.»
وی با بیان اینکه آمار و ارقام رابطه مستقیمی میان قاچاق و کشفیات نشان نمی دهد، افزود: «در شش ماهه سال 98 بیش از 400 میلیارد کشفیات قاچاق لوازم خانگی داشتیم.»


خوابگاه در نوع جامعه پذیری دانشجو تاثیر دارد
فریبرز سجادی اظهار داشت: این صندوق سعی کرده تا با تخصیص سالانه بیش از 60 میلیارد تومان اعتبار از نظر کمی و کیفی تجهیزات و امکانات خوابگاهی را در ایران افزایش و ارتقا دهد.
معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجوئی وزارت علوم افزود: این صندوق به عنوان تنها متولی مدیریت و نظارت بر امور رفاهی دانشجویان تمرکز ویژه ای را به موضوع خوابگاه های دانشجویی معطوف کرده است.
سجادی با اشاره به مسائل اقتصادی دانشجویان ایرانی، توضیح داد: صندوق رفاه دانشجوئی وزارت علوم با ارائه وام های دانشجویی به دانشجویان کمک می کند و از این طریق می خواهد که دانشجو دغدغه ای در حوزه مسائل رفاهی و درمانی و تغذیه نداشته باشد.


بازگشت اعتیاد حاصل یک جنگ درونی است
منصور براتی عنوان کرد : زمانی که یک بیمار در حال ترک اعتیاد است ، در یک جنگ درونی میان لذت های گذشته و استوار ماندن بر سر قول خود قرار دارد ، در این حالت شرایط فرد تعیین کننده بازگشت او به مواد است.
این کارشناس علوم سیاسی با بیان اینکه لغزش و وسوسه به مصرف مجدد مواد یک امر طبیعی است ، عنوان کرد : گرچه بازگشت چندین باره یک معتاد به مصرف طبیعی نیست اما در گام های نخست ، عود یک فرد معتاد دور از انتظار نیست.
معاون پژوهشی موسسه کادراس عود فیزیکی را به عنوان سومین نوع بازگشت اعتیاد معرفی کرد و گفت : زمانی که فرد از دو مرحله قبلی گذر کرد یعنی از نظر عاطفی و روانی به مصرف مجدد ترغیب شد ، مدام در ذهن خود به دنبال زمانی برای مصرف مواد است.نتیجه این افکار در نهایت بازگشت اعتیاد را به دنبال دارد.

دسترسی سریع