صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

با فرارسیدن سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) ویژه برنامه «روضه رضوان» تقدیم مخاطبان رادیو گفت و گو می شود.

به گزارش رادیو گفت و گو، یازدهمین پیشوای متقیان، امام حسن عسکری علیه السلام در سال 232 ه. ق چشم به جهان گشود.از آن جایی که امام حسن علیه السلام به دستور خلیفه عباسی در سامرا در محله عسکر سکونت اجباری داشتند «عسکری» نامیده می شود.

مدت امامتش شش سال و عمر شریفش 28 سال بود و روز هشتم ربیع الاول سال 260 هجری، روز دردآلودی برای شهر سامرا بود؛ زیرا خبر شهادت امام عسکری در عنفوان جوانی همه جا را فرا گرفت.

بازارها تعطیل شد و توده های محرومی که محبت خود را نسبت به امام، از ترس سرکوب نظام، نهان می داشتند، امروز عنان عواطف خروشان خویش را از کف دادند و شتابان و گریان به سوی خانه امام حرکت کردند.

در راستای فرارسیدن سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع)، رادیو گفت و گو ویژه برنامه «روضه رضوان» را ساعت 22:00 چهاردهم آبان پخش می کند.

سید محسن بهروزنژاد( اسلام شناس (فقه))، حجت الاسلام هادی(کارشناس مذهبی) و دکتر شریفی(کارشناس مذهبی) از مهمانان و کارشناسان این برنامه هستند.

الگو و نقش آن در زندگی، معنی لغوی و اصطلاحی الگو در ادبیات، مطالعه تاریخ و تاثیر آن در انتخاب الگو، انتخاب الگو از منظر روانشناسی، ملاک مثبت و منفی بودن الگو از نظر اعتقادی، شرایط الگوی سالم و الگوهای قرآنی و آیا الگوها خود نیز نیاز به به الگوی دیگری دارند ؟ از محور های مورد بحث در این برنامه هستند.

ویژه برنامه دیگر با عنوان «حیات طیبه» به بررسی زندگی اجتماعی_سیاسی امام حسن عسکری(ع)، حدیث شناسی امام حسن عسکری(ع)، شرایط حاکم بر زندگی ایشان تا شهادت وآغاز امامت و ولایت حضرت صاحب الامر و الزمان (عج) می پردازد.

این برنامه ساعت 06:30 روز پانزدهم آبان با حضور حجت الاسلام احمد صادقی علویجه(کارشناس مذهبی) روی آنتن رادیو گفت و گو می رود.

مخاطبان رادیو گفت و گو برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه های این شبکه رادیویی می‌توانند با سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 در ارتباط باشند.

مرتبط با این خبر