صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

رادیو گفت و گو ویژه برنامه «ردای امامت» را به مناسبت آغاز امامت امام عصر(عج) تقدیم مخاطبان فرهیخته این شبکه رادیویی می کند.

به گزارش رادیو گفت وگو، نهم ربیع الاول، نه تنها نخستین روز امامت امام عصر(ع) است، بلکه آغاز دوره ای حیاتی و مهم در تاریخ شیعه نیز به شمار می آید.

حکومت عباسی از مدت ها پیش بر اساس سخن رسول الله و امامان معصوم مبنی بر این که مهدی فرزند امام حسن عسکری است، امام یازدهم را زیر نظر داشت و مراقب بود تا فرزندی از ایشان نماند، ولی امام یازدهم با پنهان نگه داشتن خبر ولادت فرزندش این نقشه را باطل کرده بود.

پس از شهادت امام کم کم خبر فرزندی به نام مهدی(ع) پخش شد و تلاش چند باره خلیفه عباسی برای یافتن امام مهدی(ع) به نتیجه نرسید.

آغاز غیبت صغرا مصادف با آغاز امامت امام عصر (ع) بود تا مردم آرام آرام با مفهوم تلخ و دردناک غیبت آشنا شده، بتوانند تا آن زمان که به اشتباه خود پی می‌برند و به وظایف خود در برابر امامان آگاه می‌شوند، همچنان دیندار بمانند.

در روایات شیعه، عبارت و اصطلاح بسیار لطیف و مناسبی برای انتظار در نظر گرفته شده و آن «انتظار فرج» است. فرج، به معنای نصرت، پیروزی و گشایش گره های زندگی از جانب خداوند است.

مقصود از انتظار فرج، انتظار دگرگونی مثبت و گسترده در زندگی بشر و زدوده شدن ناکامی ها و نابسامانی ها از چهره غمزده جامعه انسانی است و پیروزی حکومت عدالت گستر و معنویت گرای مهدوی بر دولت های شرک و کفر و ستم است.

با فرارسیدن سالروز نهم ربیع الاول که یادمان آغاز امامت ولی عصر(عج) است، رادیو گفت و گو ویژه برنامه «ردای امامت» را تقدیم مخاطبان فرهیخته این شبکه رادیویی می کند.

گفتنی است که این برنامه ساعت 19:00 روز پانزدهم آبان با حضور کارشناسان مذهبی به بررسی زندگی امام حسن عسکری(ع)، نحوه شهادت ایشان، آغاز امامت امام عصر(عج) و دلایل غیبت ایشان می پردازد.

مخاطبان رادیو گفت و گو برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه های این شبکه رادیویی می‌توانند با سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 در ارتباط باشند.

مرتبط با این خبر

  • آسیب جوامع منتظر عدم قرارگیری در افق انتظارات مهدی(عج) است