هانی زاده: ترامپ با ترور سردار سلیمانی به دنبال رضایت لابی صهیونیستی بود

کارشناس مسائل سیاسی گفت: لابی صهیونیستی برای کمک به پیروزی مجدد دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 این بود که ترامپ اقدامی برای خدمت به رژیم صهیونیستی انجام دهد.

1398/10/14
|
13:00
|

برنامه "ذوالفقار ولایت" ویژه شهادت حاج قاسم سلیمانی و در ارتباط تلفنی با دکتر حسن هانی زاده کارشناس مسائل سیاسی از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

هانی زاده ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت سردار بزرگ اسلام؛ حاج قاسم سلیمانی در رابطه با هدف آمریکا از این جنایت گفت: ترامپ در شرایط سختی قرار گرفته بود؛ از یک سو شکست تمام طرح های سیاسی و امنیتی و نظامی در سوریه و یمن و عراق و حتی حوادث آبان ماه در ایران و از سوی دیگر بحران داخلی در آمریکا و فشار لابی صهیونیستی.

وی افزود: شرط لابی صهیونیستی برای کمک به پیروزی مجدد دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 این است که ترامپ اقدامی برای خدمت به رژیم صهیونیستی انجام دهد لذا ترامپ هم در ابتدا یک بحران را در عراق سازماندهی کرد که البته این بحران شکست خورد در واقع این بحران عراق نهایتاً بعد از دو ماه با هوشیاری جریانات سیاسی و مرجعیت عراق کنترل شد.

کارشناس مسائل سیاسی اضافه کرد: حمله به حشد الشعبی نیز، که به شهادت 25 نفر منجر شد فضای داخل عراق را علیه آمریکا دگرگون کرد و نهایتاً آمریکا شکست خورد و از این رو ترامپ اقدام سوم یعنی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را عملیاتی کرد.

هانی زاده با بیان اینکه این کار آمریکا قطعاً بدون پاسخ نخواهد ماند و نتیجه معکوس و بحرانی تری را برای انتخابات آینده ترامپ رقم خواهد زد گفت: آمریکا در منطقه با شکست مواجه شده و این کار او در جهت راضی کردن لابی صهیونیستی بود.

وی با بیان اینکه ترامپ و نتانیاهو سرنوشت مشترکی دارند افزود: نتانیاهو در فلسطین اشغالی سه بار در جریان انتخابات زودهنگام با شکست مواجه و فضای سیاسی غیرپایدار در این رژیم ایجاد شد و ترامپ هم در آمریکا شرایط دشوارتری یعنی استیضاح از سوی کنگره آمریکا و دیگر مسائل را پشت سر می گذارد لذا ترامپ تصور می کرد با این عملیات نظر یهودیان آمریکایی را به سمت خود جلب کند غافل از اینکه جریان های مقاومت انتقام خود را از این کار ترامپ خواهند گرفت.

وی در واکنش به اظهارات اخیر پمپئو مبنی بر اینکه "ما به دنبال امنیت مردم آمریکا هستیم" بیان کرد: پمپئو از بامداد امروز تماس های مکرری با وزرای خارجه کشورهای جهان داشته تا عمل شرم آور و ننگین و ضدبشری آمریکا را توجیه کند، در واقع پمپئو دچار تناقض گویی شده همچنان که ترامپ در واکنش به این حادثه دچار تناقش شده بود.

این کارشناس مسائل سیاسی با اذعان به نقش موثر سردار سلیمانی در تضعیف سکوهای تروریستی و ایجاد امنیت پایدار برای عراق گفت: گروهک های تروریستی ساخته و پرداخته آمریکا به دلیل نقش تاثیرگذار سردار شهید سلیمانی موفق به تحقق اهداف آمریکا نشدند.

هانی زاده آمریکا را عامل تروریسم بین المللی و سازمان یافته خواند و افزود: آمریکا در تلاش است تا در هر مسئله ای ایران را مورد اتهام قرار دهد.

دسترسی سریع