عضو كمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی: قانون برای امداد خودروها، به خوبی اجرا نمی شود

عضو کمیسیون صنایع مجلس اظهار داشت: متاسفانه در زمینه امداد خودروها، قانون به خوبی اجرا نمی شود و امروز شاهد اتفاقاتی هستیم که مشکلات زیادی برای مردم بوجود آورده است.

1396/02/17
|
12:17

برنامه "صبح و گفت و گو" رادیو گفت و گو با موضوع امداد خودرو ، با حضور مهندس رسول رمضانی مدیر عملیات و شرکت امداد خودروی ایران و دکتر ولی ملکی عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

مهندس رسول رمضانی به امداد رسانی محصولات مرتبط با خودرو اشاره کرد و گفت: شرکت های خودروساز در زیر مجموعه صنایع الزاماتی را دارند که یکی از این الزامات، رسالت امداد رسانی به تمام محصولات خودرویی است.

وی با بیان اینکه امدادخودرو بیش از یک دهه است که دارد امدادرسانی را انجام می دهد، اظهار داشت: اساسا کار امدادی یک رسالت انسانی است اما متاسفانه به دلیل سودجویی خیلی از این شرکت ها که حتی ممکن است شرکت رسمی نباشند و افراد متفرقه و سودجو باشند، در قالب عناوین و القاب مختلف کار امدادی انجام می دهند.

مدیر عملیات و شرکت امداد خودروی ایران اظهار داشت: شرکت های خودروسازی که کار امدادی انجام می دهند، تفاوت بسیار عمده ای با افراد متفرقه دارند. افراد متفرقه عموما خودروهای یدک کش هستند یعنی عملا امدادی در کار نیست و فقط حمل خودرو را انجام می دهند در حالی که ناوگان شرکت های خودروسازی در محل کار تعمیر را انجام می دهند.

وی به روند کار امداد خودروهای جعلی اشاره کرد و گفت: این نوع خودروها وقتی سر خودروی مشتری حاضر می شوند و از نداشتن علم مشتری درباره مشکلات فنی خودرو استفاده می کنند و خودرو را به تعمیرگاه های متفرقه حمل می کنند که آسیب های جدی ایجاد می کند.

رمضانی خاطرنشان کرد: تمام تلاش امدادخودروها این است که اقدامات شان در زمینه امداد به خوبی انجام شود اما با توجه به گستردگی جامعه و همچنین نبود انتفاع ریالی، مشکلاتی وجود دارد که سعی در رفع آنها داریم هر چند که به شکل کامل هنور مشکلات رفع نشده است.

دکتر ولی ملکی مسئله قانون گذاری و اجرای آن را دو مقوله مهم، جدا از هم و در عین حال مرتبط دانست و گفت: در اواخر سال گذشته در مورد گارانتی بعد از فروش برای خودرو سختگیرانه عمل کردیم که هنوز ابلاغ نشده است.

وی با اشاره به اینکه برخی خدمات امداد خودروها کیفیت لازم را ندارد، عنوان داشت: البته در همه واحدها و خدمات ضعف وجود دارد. البته باید در این زمینه تبلیغات انجام شود و اینکه صرفا در کنار خودرو یک شماره تلفن درج شود، کافی نیست و باید در صدا و سیما و بیلبوردهایی که وجود دارد، تبلیغات درستی صورت بگیرد تا مردم با آنچه انجام می شود آشنا شوند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی تصریح داشت: متاسفانه در زمینه امداد خودروها، قانون به خوبی اجرا نمی شود و امروز شاهد اتفاقاتی هستیم که مشکلات زیادی برای مردم وجود دارد، که در نتیجه باعث بدبینی عموم مردم نسبت به خدماتی که صورت می گیرد، می شود.

قابل ذکر است، برنامه "صبح و گفت و گو" از شنبه تا چهارشنبه ساعت 7 صبح از شبکه رادیویی گفت و گو پخش می شود و علاقه مندان می توانند برای دریافت فایل صوتی این برنامه به سایت رادیو گفت و گو مراجعه کنند.

دسترسی سریع