مشاور فرمانده كل سپاه پاسداران: هیمنه آمریکایی ها در دنیا شکسته شده است

حمیدرضا مقدم فر گفت: آمریکایی ها بزرگترین پایگاهشان مورد هجمه قرار گرفته و موشک باران شده است و در واقع ابهت و هیمنه شان در دنیا شکسته شده و آن چیزی که ملت ایران منتظرش بودند اتفاق افتاده است.

1398/10/18
|
10:51

ویژه برنامه «انتقام سخت» رادیو گفت و گو با حضور دکتر حمیدرضا مقدم فر مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران به روی آنتن رفت.

حمیدرضا مقدم فر با اشاره به اقدام نیروی هوافضای سپاه پاسداران در بامداد امروز گفت: ملت ایران در یک مطالبه عمومی خواستشان این بود تا انتقام خون شهید مظلوم و سردار بزرگوار سپهبد سلیمانی گرفته شود. همه منتظر این اقدام بودند و در ساعاتی که این اقدام جنایتکارانه در مورد ایشان صورت گرفت در همان زمان این اقدام عملیاتی انجام شد و یکی از بزرگترین پایگاه های آمریکایی در عراق که برایشان ارزشمند بود مورد تهاجم قرار گرفت و لطمه فراوانی خورد و تقریبا منهدم شده است.

وی به اهمیت و ویژگی های پایگاه آمریکایی "عین‌الاسد" اشاره و عنوان کرد: این پایگاه هم از حیث سامانه هایی که در آنجا مستقر بود و هم زیرساخت ها و حجم بالای نیروی انسانی که در آنجا مستقر بودند برای آمریکایی ها دارای اهمیت زیادی بود.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: آمریکایی ها پایگاه های خودشان در عراق را تخلیه ولی در پایگاه عین‌الاسد متمرکز کرده بودند. در آنجا نیروهای فراوان، تجهیزات نظامی فراوان و هواپیمای جنگنده مستقر بوده است. در چند روز گذشته اعلام کرده بودند اگر قرار است ما از خاک عراق خارج شویم باید عراق خسارت هایی که به خاطر تشکیل و ایجاد پایگاه عین‌الاسد داده ایم را به ما پرداخت کند.

وی با اظهار به اینکه پایگاه عین الاسد برای آمریکایی ها ارزشمند و پرهزینه بود، متذکر شد: این تاسیسات زمانی ایجاد می شود که قصد ماندن داشته باشند و آمریکایی ها قصد ماندن سال های طولانی در عراق را داشتند و امروز این اتفاق افتاده است.

مقدم فر با اشاره به اینکه هنوز تلفات و خسارات این پایگاه به طور دقیق مشخص نشده است، در عین حال گفت: با این حمله دو موضوع مسلم است اول اینکه آمریکایی ها بنا بر پنهان کردن تلفاتشان دارند ولی بنا بر اخباری که داریم و مشاهدات عراقی ها حاکی از این است که بالگردهایشان دائما مجروحین و کشته ها را منتقل و از پایگاه خارج می کنند.

وی ادامه داد: از طرفی آمریکایی ها بزرگترین پایگاهشان مورد هجمه قرار گرفته است و موشک باران شده است و در واقع ابهت و هیمنه شان در دنیا شکسته شده است و آن چیزی که ملت ایران منتظرش بودند اتفاق افتاده است.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران در خصوص تاثیر این اقدام بیان کرد: آمریکایی ها مستاصل هستند و درونشان اختلاف هست بعد از جلسه ای که با حضور ترامپ در شورای امنیت شان داشتند، سلسله اقداماتی را انجام دادند که نشان می داد دستور کارشان این است که اولا احتمالا واکنشی نداشته باشند و به نفعشان نیست و پاسخ ایران را نمی توانند بدهند و دوما کاری کنند که این اقدام را سخیف کنند. در این رابطه اقدامات عملیات روانی انجام دادند و از صبح رسانه هایشان در حال فعالیت هستند.

وی به سیاست رسانه ها در واکنش به این اقدام ایران اشاره کرد و گفت: اکنون در آمریکا نیمه شب است. رسانه ها نمی توانستند خبر را پنهان کنند در ساعات اولیه بایکوت خبری داشتند و منتظر بودند تا سیاستمداران آمریکایی به آن ها خط بدهند و دچار سرگردانی و گیجی بودند و هنوز هم سرگردانند. تنها خطی که دارند دنبال می کنند این است که این اقدام را ساده نشان دهند و بگویند تلفاتی نداشته اند و موشک ها به جای دیگر خورده‌اند. این در حالی است که تمامی موشک ها به اهداف برخورد کرده و اینها به وحشت افتاده اند.

مقدم فر در رابطه با اینکه آیا این تنها اقدام ایران در انتقام سخت است؟ گفت: این اقدام بسیار مهم بود و به آمریکایی ها دیکته می کند که جایشان در عراق و در منطقه نیست و این همان هدفی است که ما داشتیم. در عین حال بستگی به واکنش آمریکایی ها دارد و اگر آن ها بخواهند واکنشی نشان دهند قطعا اقدامات بعدی هم در دستور کار است و به صورت روشن در اطلاعیه سپاه نیز آمده است و نه تنها منافع آمریکا در منطقه حتی رژیم اشغالگر قدس هم در تیررس خواهد بود.

دسترسی سریع