حجت الاسلام ذوالنور: هزینه موشک ها را هم از آمریکا خواهیم گرفت

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به گزینه های مختلف ایران از جمه نابودی رژیم صهیونیستی گفت: ما هزینه موشک هایی را هم که به دشمن زدیم از آمریکا خواهیم گرفت.

1398/10/18
|
11:15

برنامه "صبح و گفتگو" ویژه انتقام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از آمریکا در ارتباط تلفنی با حجت الاسلام ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

حجت الاسلام ذوالنور ضمن عرض تسلیت شهادت حاج قاسم سلیمانی و تبریک اقدام شایسته سازمان هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تنبیه متجاوز گفت: مقام معظم رهبری به آمریکایی ها هشدار داده بودند که زمان بزن و دررو تمام شده و فرمودند که پاسخ سختی خواهیم داد.

وی افزود: مردم در این حماسه های چند میلیونی از مسئولان و سپاه درخواست انتقام و برخورد را داشتند و در اولین ساعات بامداد امروز دست قدرتمند مردم از آستین سبزپوشان و مدافعان امنیت کشور خارج شد و دشمن را غافلگیر کرد و نه تنها خواب را از چشم آنها ربود بلکه آنها را در خواب روانه جهنم کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس این حرکت را آغاز انتقام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از آمریکا خواند و گفت: 13 سناریوی انتقام درخصوص تقابل با دشمن در شورای امنیت ملی پیش بینی شده که می توانیم یک یا بخشی یا تمام این 13 راهبرد را عملیاتی کنیم.

حجت الاسلام ذوالنور در رابطه با پایگاه "عین الاسد" گفت: پایگاه "عین الاسد" و پایگاهی نزدیک فرودگاه اربیل دو هزار نیروی آمریکایی و دو هزار داعش را در خود جای داده بود که به حول و قوه الهی تلفات سنگینی به دشمن وارد شد. پیشرفته ترین تجهیزات عملیات و تهاجم هوایی توسط آمریکا در این پایگاه ها دپو شده بود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه حرکت پهپادهایی که ترور حاج قاسم سلیمانی و همراهان او را در دستور کار داشتند از عین الاسد بود افزود: ما حساب شده و دقیق و هدفمند و معنادار اقدام کردیم و دشمن در صورت عکس العمل با پاسخ سخت تر ما روبرو خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر دشمن بویی از عقلانیت و تدبیر برده باشد جواب سخت ما را سخت تر نخواهند کرد چراکه ما گزینه های متعددی از جمه نابودی رژیم صهیونیستی را در اختیار داریم ضمن اینکه ما هزینه موشک هایی را هم که به دشمن زدیم از آمریکا خواهیم گرفت.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درخصوص مصوبه سه فوریتی مجلس روز گذشته توضیح داد: زمانی که سپاه به عنوان تروریست از سوی آمریکا اعلام شد طرح های مختلفی در مجلس از جمله طرح تقابلی در مقابل آمریکایی ها مصوب شد. در این طرح آمریکا به عنوان مرکز فرماندهی نیروهای آمریکایی و تروریست شناخته شد. ما روز گذشته این قانون را تکمیل کردیم و توسعه دادیم. طبق این قانون پنتاگون و وزارت دفاع آمریکا و کسانی که در ترور حاج قاسم نقش داشتند به عنوان تروریست شناخته شدند.

این نماینده مجلس ادامه داد: با قانون روز گذشته مجلس، وزیر دفاع آمریکا و ترامپ به عنوان تروریست شناخته می شوند و طبق ماده سوم این طرح نیز 200 میلیون یورو برای تقویت نیروی سپاه قدس و مأموریت های آن تخصیص داده شد.

حجت الاسلام ذوالنور در پایان ابراز داشت: در طول تاریخ انقلاب پنج طرح سه فوریتی در مجلس مطرح شده و تنها سه فوریتی که در مجلس به اتفاق آراء و بدون حتی یک رأی مخالف تصویب شد همین طرح روز گذشته بود.

دسترسی سریع