صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

بعد از داغ ترور سردار شهید قاسم سلیمانی و ادامه کینه توزی های شیطان بزرگ، رادیو گفت وگو ضمن زنده نگه داشتن یاد آن شهید بزرگ، در هفته گذشته بخش اعظم اخبار خود را به رشادت های شیرمردان سپاه پاسداران اختصاص داد.

***مسئولیت سقوط هواپیمای اوکراینی متوجه جمهوری اسلامی نیست
کارشناس امور حقوقی و بین الملل مطرح کرد: خاستگاه سقوط هواپیمای اوکراینی، جنگ روانی و تهدیدات گسترده امریکاست و مسئولیت این رویداد تلخ به هیچ وجه متوجه سیستم داخلی کشور نیست.

سید مجید تفرشی در ابتدا ترور سپهبد سلیمانی را یک اقدام ناجوانمردانه و غیرقانونی توصیف کرد و گفت : عالی ترین مقام کشور امریکا ایران را به تخریب نقاط فرهنگی تهدید کرد و در چنین شرایطی یک جنگ روانی و سایبری ایجاد شد که سبب اشتباه سیستم پدافندی در تشخیص هواپیمای اوکراینی گردید.

وی در پایان مصاحبه تلفنی با رادیو گفت و گو خاطر نشان کرد : قطعا یک محاکمه عادلانه ، بخش قابل توجهی از مسئولیت بین المللی ناشی از اشتباه سیستم پدافندی ایران را متوجه دولت امریکا و فضای امنیتی که در منطقه ایجاد کرده، می نماید.

***واقعه سنگین است؛ اما نه آنگونه که فارسی زبانها می گویند
یک کارشناس رسانه با اشاره به اینکه نباید اجازه دهیم معاندان از سقوط هواپیمای اوکراینی سواستفاده کنند، تصریح کرد: اصل واقعه بسیار سنگین است اما نه به نحوی که رسانه های معاند مطرح می کنند.

علیرضا داوودی در مصاحبه با برنامه "رویداد" اظهار کرد: «رسانه های بیگانه و بخشی از رسانه های خارجی غیر فارسی زبان سه اقدام را در مقابل سقوط هواپیمای اوکراینی مطرح کردند؛ نخست گمانه زنی بدون اطلاعات بود که در این باب قصد خدشه به خبر تشییع پیکر سردار سلیمانی را داشتند.»

این تحلیلگر مسائل رسانه خاطرنشان کرد: «اصل واقعه بسیار سنگین است اما نه به نحوی که رسانه های معاند مطرح می کنند.»

این تحلیلگر تکنیک های رسانه ای ادامه داد: «پایگاه امریکایی ها را کاملا زده اند و رئیس جمهور آن ها می گوید خسارت اندکی وارد شده در حالیکه همه می دانند 13 موشک در یک نقطه کشته های بسیاری درپی دارد.»

***گزارش فرمانده سپاه صادقانه بود
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اظهارات فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در صحن غیر علنی مجلس در ارتباط با علت سقوط هواپیما اوکراینی گفت : به نظرم گزارش سردار سلامی در ارتباط با این موضوع صادقانه بود.

امیر حسین قاضی زاده هاشمی، در مصاحبه با برنامه« رویداد» رادیو گفت وگو، با بیان این که سقوط این هواپیما اتفاق ناگواری بود که باعث عزادار شدن مردم ایران شده است ، اظهار کرد : گزارش روز یکشنبه فرمانده سپاه به مجلس صادقانه بود و ایشان در گزارشی که به نمایندگان ارائه کردند، تاکید داشتند که یک سلسله خطا ، ناهماهنگی و یک تصمیم غیر موجه باعث بروز این حادثه ناگوار شده است.

این نماینده مجلس افزود : فرمانده سپاه در این جلسه تاکید کردند که ما بنا بر پنهان کاری در مورد این قضیه نداشتیم.

***توقعی که سپاه بخوبی آن را پاسخ داد!
کوشکی بااشاره به نشست خبری سردار حاجی زاده گفت: نخستین بار است که یک مسئول اذعان می کند اشتباه کرده ایم. سردار حاجی زاده درنشست خبری چندبار تاکیدکرد هواپیمای کشوری مقصر نیست و از یک پاسدار همین توقع وجود داشت.

این تحلیلگر مسائل سیاسی از ضرورت ایجاد یک ساز و کار برای اطلاع رسانی در مواقع بحران گفت و اظهار کرد: تاخیر در اطلاع رسانی در علت سقوط هواپیمای اوکراینی و نبود ساز و کار اطلاع رسانی در این موضوع به دلیل فقدان ساز و کار مناسب ایجاد می شود.

محمد صادق کوشکی در مصاحبه با برنامه بدون خط خوردگی رادیو گفت وگو با تصریح بر اینکه هیچ قصد نادیده گرفتن اصل حادثه را ندارد، گفت: رهبری نظام در این رابطه دستور دادند و همه خواهان بررسی این موضوع هستند تا اگر در این میان؛ غفلتی وجود داشته است باید برخورد شود.

***واقعه سنگین است؛ اما نه آنگونه که فارسی زبانها می گویند
محمدصادق افراسیابی گفت: چرا پدافند هیچ هواپیمای دیگری را نزد و فقط هواپیمای اوکراین را می‌زند؟ در این میان به ارتباطات بین آمریکا و اوکراین دقت کنید. اصلا ترامپ به چه دلیل استیضاح می‌شود؟ سر چه پرونده‌ای کار ترامپ به استیضاح کشیده شده است؟

موسس انجمن سواد رسانه‌ای ادامه داد: برخی می‌گویند که از این طرف به آمریکایی‌ها اطلاع دادند و غیره. باید بگویم من نظامی نیستم، در حقیقت اطلاعات نظامی اندکی دارم، اما فرض را برآن بگیریم که جمهوری اسلامی به پایگاه آمریکایی‌ها اطلاع داده است که می‌خواهم حمله کنم! فلان پایگاه نظامی در عراق را مورد حمله قرار می‌دهم و از آن سو، آمریکا بپذیرد که حمله صورت بگیرد و بگوید به تو اجازه می‌دهم اما صدایش را در نیاور! انگار در محل به گوش یک گنده لات و ارذل و اوباش می‌زنید، با کلی حرف و حدیث و بعد هم می‌گویید می‌خواهم ترا جلوی مردم بزنم! او هم می‌پذیرد و می‌گوید این کار را بکن، اما یواش تو گوشم بزن! اما شما سیلی زدی که هیمنه آمریکا فرو ریخته است.

مرتبط با این خبر

  • پیامدهای ترور شهید سلیمانی متوجه کاخ سفید خواهدبود

  • شهید حاج قاسم سلیمانی مبارزه علیه استکبار را جهانی کرد

  • حاج قاسم سلیمانی موثرترین عنصر در نابودی اهداف امریکا بود

  • خون شهید سلیمانی آغازی بر پایان امریکا در منطقه است

  • ترور قاسم سلیمانی رویایی مستقیم آمریکا با جمهوری اسلامی ایران است

  • به واسطه این شرایط که به وجود آمده آمریکا هزینه بالایی را پرداخت خواهد کرد

  • سرزمین های اشغالی به حالت آماده باش درآمد

  • ولایت مداری، حاج قاسم را محبوب دلها کرد

  • ترور سردار سلیمانی نشانه انفعال و ضعف آمریکا بود

  • جنایت آمریکا عامل تنش های جدید در منطقه و جهان خواهد بود