تحلیلگر مسایل اقتصادی: رئیس‌جمهور آینده اولین و آخرین اراده‌اش پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی باشد

تحلیلگر مسایل اقتصادی گفت: مهم‌ترین موضوع اراده رئیس‌جمهور برای پیگیری اقتصاد مقاومتی است. رئیس‌جمهور آینده باید اولین و آخرین اراده‌اش انجام و پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی باشد.

1396/02/25
|
14:09

برنامه "چکاد بصیرت" رادیوگفتگو با موضوع(رئیس‌جمهور تراز جمهوری اسلامی از نگاه امام(ره) و رهبر انقلاب) با حضور مسعود خورشیدی‌آزاد، تحلیلگر مسایل اقتصادی روانه آنتن شبکه رادیوگفت وگو شد.

مسعود خورشیدی‌آزاد گفت: به نظرم تمام مسائل و مبانی مربوط به اینکه رئیس‌جمهور در نظام جمهوری اسلامی ایران باید دارای چه شاخصه‌ای باشد؟ این شاخص‌ها از سوی امام راحل و مقام معظم رهبری در سنوات و مراحل مختلف بیان کردند. از آنجا که می‌خواهم بیشتر به نظریات رئیس‌جمهور درباره اقتصاد نظر کنم و از آنجا که اقتصاد مقاومتی طبق فرموده مقام معظم رهبری شاخص و پیشانی ساختار اقتصادی در جمهوری اسلامی است. باید گفت درباره رئیس‌جمهور نخستین مطلب و موضوعی که باید در نظر بگیرد، اراده داشتن است.

وی افزود: مهم‌ترین موضوع اراده رئیس‌جمهور برای پیگیری اقتصاد مقاومتی است. در حوزه اقتصاد مقاومتی باید ساختار آن را برای یکبار متحول و همگام با نیازهای داخلی و مسائل خارجی و بین‌المللی کنیم. در این میان نظرات مقام معظم رهبری آنقدر شفاف است که نیاز به بعضی درگیری‌های رسانه‌ای نباشد. رئیس‌جمهور آینده باید اولین و آخرین اراده‌اش انجام و پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی باشد.

این تحلیلگر مسایل اقتصادی اظهار کرد: در حوزه سیاست خارجی باید دقیقا بدانیم که برنامه ما با کشورهای منطقه و فضای بین‌الملل چیست و می‌خواهیم چه بکنیم؟ در این میان مقام معظم رهبری بارها فرمودند ما ارتباط درست و سازنده ای می‌خواهیم که بتواند نیازهای ما را برطرف کند و بتوانیم حرف خودمان را هم بزنیم.

خورشیدی آزاد افزود: ما در عرصه‌ها و زمان‌های مختلف شاهد بودیم که هرگاه در مسائل به شکل انقلابی و حتی بین‌الملل عمل کردیم، موفق بودیم. به عبارتی در بسیاری از جاها توانستیم حق خودمان را بگیریم و حرف خودمان را به کرسی بنشانیم. از طرفی معتقدم پرداختن، انگیزه داشتن، اراده داشتن به شاخص‌هایی که مقام رهبری فرمودند دقیقا مرزبندی شود و نگاه تعاملی با دنیا داشته باشیم تا حدی که منافع ما پایمال نشود.


دسترسی سریع