مدیر گروه رادیویی ارتش: گزارش عملکرد ارتش جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با کووید 19

غفارزاده اظهار کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران همدوش و همپای سایر نیروهای مسلح از ابتدای شیوع بیماری کووید 19 اقدامات و خدمات درمانی خودش را شروع کرده است.

1399/01/08
|
11:02

رادیو گفت و گو با غفارزاده مدیر گروه رادیویی ارتش به صورت تلفنی گفت و گو کرد.

غفارزاده با با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران همدوش و همپای سایر نیروهای مسلح از ابتدای شیوع بیماری کووید 19 اقدامات و خدمات درمانی خودش را شروع کرده است، گفت: به ویژه با صدور فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر تشکیل قرارگاه مبارزه با این بیماری در ستاد کل فعالیت ها شکل منسجم تر و پیوسته تری به خودش گرفت.

وی به بخشی از فعالیت هایی که در راستای مبارزه با ویروس کرونا در سطح کشور در قسمت های مختلف ارتش صورت گرفته، اشاره کرد و گفت: رزمایش مقابله با بیماری کووید 19 با نام «ولایت تا شهادت» در سرتاسر کشور و به ویژه در منطقه دوم دریایی جاسک شروع شده است.

مدیر گروه رادیویی ارتش افزود: در این رزمایش نیروهای بهداری منطقه و همچنین ش.م.ه ارتش (پدافند جنگ های نوین)، آتش نشانی، بسیج و سایر یگان ها با ادوات و لوازم مورد نیاز در خدمت منطقه و شهرستان جاسک که از مناطق کم برخوردار کشور محسوب می شوند قرار گرفتند.

وی با اظهار به اینکه بیمارستان بعثت نیروی هوایی نیز 90 درصد ظرفیتش را به مداوای بیماران کرونایی اختصاص داده است، تصریح کرد: این بیمارستان از بزرگترین بیمارستان های نیروهای مسلح محسوب می شود و همه کارکنان خود را به خدمت فراخوانده و با اختصاص 250 تخت بیمارستانی و 16 تخت آی.سی.یو در جهت تشخیص و مداوای بیمارانی که به کووید 19 مبتلا شدند، اقدامات لازم را انجام می دهد.

غفارزاده همچنین بیان کرد: در روزهای گذشته تا به امروز در بیمارستان بعثت نیروی هوایی ارتش استراحتگاهی ایجاد شده تا بیمارانی که طول دوره درمانشان تمام شده ولی امکانات قرنطینه کامل را ندارند در این استراحتگاه دوران نقاهت شان را سپری کنند.

وی از دیگر اقدامات نیروی هوایی ارتش گفت و بیان کرد: همکاران ما در پایگاه شهید حسینی نیروی هوایی ارتش در سال جدید حرکت ارزشمندی را انجام دادند و بسته های حمایتی را در قالب طرح اکرام نیازمندان در بین روستاهای محروم شهرستان بیرجند واقع در استان خراسان جنوبی توزیع کردند.

مدیر گروه رادیویی ارتش با اعلام این خبر که فاز سوم کارگاه تولید ماسک در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش افتتاح و راه اندازی شده است، گفت: در این کارگاه 20 بانوی جهادگر مشغول به فعالیت شدند و در راستای تولید ماسک برای مراکز درمانی استان هرمزگان دارند اقدام می کنند و بنا شده در فاز سوم این کارگاه روزانه حدود هزار ماسک را تولید کند و در اختیار بیمارستان ها و مراکز درمانی استان هرمزگان قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه سامانه دفاع بیولوژیک قائم نیروی هوایی ارتش چندی پیش رونمایی شده و آماده بکار گیری است، خاطر نشان کرد: این سامانه قابلیت رفع آلودگی و گندزدایی از اماکن و تاسیسات پیرامونی را در حجم وسیعی دارد و با دارا بودن مخزن 2 هزار لیتری می تواند در دو ساعت محدوده بیشتر از چند ده کیلومتر را ضد عفونی کند.

غفارزاده با بیان اینکه همکاران ما در تیپ 158 متحرک نیروی زمینی معابر شهر شاهرود در شش مرحله دارند ضد عفونی می کنند، در عین حال گفت: ایجاد دستگاه تب سنج و پایش سلامت مردم در میدان الغدیر ورودی شهر شاهرود یکی از اقداماتی است که همکاران ما در تیپ 158 نیروی زمینی انجام دادند.

وی افزود: همچنین دستگاه خودروی ضد عفونی کننده به شهر مقدس قم اعزام شده است.

مدیر گروه رادیویی ارتش در پایان اظهار کرد: عزیزان ما در نیروی زمینی ارتش به علت گستردگی یگان هایی که داراست خدمات را به شکل وسیع تر و گسترده تری دارد به مردم ارائه می کند.

دسترسی سریع