معاون بهداشت و درمان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان كرد: تمام نیازها در زمینه مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده تامین شده است

سردار عبدالهی گفت: در دوران شیوع بیماری کرونا، وزارت دفاع و نیروهای مسلح، به یکی از کانون‌های تولید مواد بهداشتی از جمله ماسک و ضدعفونی کننده تبدیل شد و امروز بحرانی به نام مواد شوینده و ضدعفونی کننده در کشور نداریم.

1399/01/13
|
14:23

رادیو گفت و گو با سردار عبدالهی معاون بهداشت و درمان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفتگوی تلفنی کرد.

سردار عبدالهی در خصوص اقدامات صورت گرفته برای مبارزه با کرونا گفت: در یک ماه گذشته در استان های قم، گیلان، مازندران و گلستان که شروع طوفانی این ویروس بود، تمهیدات مهمی اندیشیده شد و نیازهای اصلی و اولیه از جمله تخت بستری، تجهیزات پزشکی، بسته های مصرفی و لباس و ماسک توسط سپاه پاسداران تهیه شد.

وی افزود: ابتدا بر اساس شرایطی که به وجود آمده بود، نیازمندی ها به شدت بالا و موجودی به شدت پایین بود زیرا در ابتدا تصور اینکه در روز مصرف ماسک چند میلیون در روز باشد را نداشتیم و در نتیجه ذخیره این اقلام پزشکی را در گذشته نداشتیم. همین موضوع سبب شد در ابتدا و با شروع موج اصلی بیماری، با کمبود ماسک روبرو باشیم.

معاون بهداشت و درمان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن اشاره به اینکه انتشار ویروس در استان های مختلف، متفاوت بوده است، اظهار کرد: بر اساس الگوی انتشار ویروس، همه نیروها را در استان ها آماده و نیازمندی هایشان از جمله ذخایر مصرفی پزشکی و دارویی را تامین کرده ایم تا اولا شیوع گسترده در استان ها صورت نگیرد و ثانیا اگر این حالت ایجاد شد، مشکلاتی که در استان های قم و گیلان داشتیم را نداشته باشیم.

وی درباره تولید مواد ضدعفونی کننده نیز گفت: در دوران شیوع بیماری کرونا وزارت دفاع و نیروهای مسلح، به یکی از کانون ها و قطب های تولید مواد بهداشتی از جمله ماسک و ضد عفونی کننده تبدیل شد. در عرصه تولید الکل یکسری از کارخانه ها غیرفعال بودند اما ظرفیت آن ها به کار گرفته شد و همه آن ها در فاز تولید قرار گرفتند و تمام نیازهای تولید الکل را در استان های مختلف تامین کردند. امروز بحرانی به نام مواد شوینده و ضدعفونی کننده در کشور نداریم و تقریبا نیازمندی ها تامین شده است.

دسترسی سریع