به مناسب هفته حقوق بشر آمریكایی؛ حقوق بی‌بشر آمریکایی/ کینه‌توزی قدرت‌های دنیا با ایران

رادیو گفت و گو در جهت اطلاع رسانی و آشکار کردن ابعاد و زوایای پنهان «حقوق بشر آمریکایی» برنامه «حقوق بی بشر» را روی آنتن می برد.

1399/04/07
|
08:24

به گزارش روابط عمومی رادیو گفت و گو، ترور نافرجام مقام معظم رهبری، شهادت آیت الله بهشتی و 72 تن از یاران ایشان، شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی، شهید محراب، بمباران سردشت و هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری در خلیج فارس، جنایات هولناکی است که از 6 تا 12 تیرماه، علیه ملت ایران، توسط افرادی صورت گرفته است که با این ملت دشمن خونی بوده و هرگز با آنها کنار نخواهند آمد؛ همان افرادی که دَم از حقوق بشر می زنند، در حالیکه خود بویی از آن نبرده اند.

لذا لازم و ضروری است که مسئولین از طریق تریبون و رسانه های جمعی این جنایات را فریاد بزنند تا نسل جوان، جنایات هولناکی که آمریکای خونخوار علیه ملت ایران انجام داده است را با تمام وجود درک کرده و دشمن دیرینه و خونی خود را بیشتر بشناسند.

همان گونه که رهبرمعظم انقلاب(مدظله العالی) فرموده اند؛ دنیایی که چشم بر این جنایت‌های وقیحانه می‌بندند،نمی‌تواند ادعا کند که طرفدار حقوق بشر است و نمی‌تواند امیدوار باشد که خواهد توانست با تروریسم رو به رشد در دنیا مقابله کند،اینها خود مشوق تروریسم‌اند. یکی از اهداف مقام معظم رهبری نسبت به نامگذاری یک هفته در طول سال تحت عنوان هفته «حقوق بشر آمریکایی» یادآوری جنایات ضد بشری دولت آمریکا در ایران و جهان است.

امریکا اکنون به اذعان وکلا و حقوق دانان برجسته و شناخته شده امریکایی بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان است، این در حالی است که بزرگترین مدعی اعاده حقوق بشر برای ملت های جهان نیز هست. امریکا حتی حقوق بشر را نیز دستمایه سلطه غیرقانونی خود بر سرنوشت ملت های جهان قرار می دهد و این یعنی سوء استفاده بی رحمانه از نام و عنوان حقوق بشر در جهت امیال و آمال غیرقانونی و فریبکارانه سیاسی، نظامی و اقتصادی قدرت های جهانخوار.

رادیو گفت و گو نیز در جهت اطلاع رسانی و آشکار کردن ابعاد و زوایای پنهان «حقوق بشر آمریکایی» با حضور اساتید حوزه سیاسی و بین الملل در برنامه ای تحت عنوان «حقوق بی بشر»به بررسی این موضوع پرداخته است.

گفتنی است که این برنامه هفتم تیر با حضور دکتر امیر ساعد وکیل(استاد حقوق دانشگاه تهران و تحلیلگر مسائل بین الملل) به واکاوی موضوع چرایی مواجهه ایران با بدعهدی و کینه توزی قدرت های دنیا پس از انقلاب اسلامی می پردازد.

شنوندگان می توانند ساعت 10:50 روی موج اف ام ردیف 103/5 مگاهرتز شنونده این برنامه باشند.

دسترسی سریع