در گفتگو با حجت الاسلام حسینی؛ خط فکر رهبری را بشناسید؛ هوشمندی رهبری در تولید و ابلاغ بسته‌های هدایتی جامع برای اداره کشور

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، حجت الاسلام دکترسیدرضاحسینی، ضمن بازخوانی "ترور نافرجام مقام معظم رهبری درسال60 ازسوی منافقان کوردل"، شخصیت وجایگاه ایشان را در نظام اسلامی تشریح کرد.

1399/04/10
|
09:15

وی به پیشینه رخدادهای تلخ در سال های نخست انقلاب اشاره کرد و گفت : در چند سال نخست پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، ترورهایی به وسیله ی گروهک های منحرف، نظیر "فرقان" آغاز شد؛ که خسارت های جبران ناپذیری بر ملت ایران تحمیل کرد. از جملۀ این اقدامات کوردلانه، سوء قصد به جان شهید مطهری ، شهیدرجایی ، شهید بهشتی ، تعدادی از ائمه جماعت استان ها و حضرت آیت الله خامنه ای در ششم تیر سال 1360 در مسجد ابوذر تهران بود، که ناکام ماند .
دشمنان انقلاب که از پیروزی و مسیر مستقیمِ نه شرقی نه غربیِ نظام و هدایت انقلاب توسط امام خمینی (قدس سره الشریف) به شدت خشمگین بودند ، تمام همت خود را بر نابودی انقلاب ،استوار کردند . در واقع تصور آنان این بود که با حذف فیزیکی چهره های اصلی و محوری نظام ، انقلاب به پایان خواهد رسید و به زانو درخواهد آمد .

*عزل بنی صدر و بخشیدن جان، تازه در جبهه های جنگ

این پژوهشگر سیاسی، دلایل انتخاب آیت الله خامنه ای را به عنوان رئیس جمهور بررسی و اظهار کرد : بنی صدر مدتی پس از انتخاب شدن به عنوان رئیس جمهور، به صورت تدریجی، واقعیت درون خود را آشکار کرد ، همراهی با امام و ارزش های انقلاب را کنار زد و میدانی را برای فعالیت دشمنان ایران و انقلاب ، منافقان و جریان های برانداز باز کرد ؛ به این ترتیب حوادث سیاه و ننگینی را به بار آورد . با این اوصاف امام خمینی(ره) بنی صدر را از فرماندهی کل قوا عزل کردند که این تصمیم ،جان تازه ای به رزمندگان در جبهه ها بخشید و بسیجیانی که سرخورده ازرفتار متکبرانه ، غیر اسلامی و غیرملی بنی صدر بودند، به جنب و جوش وحرکت درآمدند و عملیات های کوچک و بزرگ شروع شد و اتفاقات بزرگ رقم خورد .
حجت الاسلام حسینی در تکمیل این مطلب گفت : به دنبال این اقدام ، مجلس شورای اسلامی نیز نداشتن کفایت سیاسی بنی صدر را تایید کرد و امام، در یکم تیر سال 1360 بنی صدر را از سمت ریاست جمهوری عزل کردند. این اتفاق نشان دهنده قدرت و صلابت نظام بود . در واقع امام(ره) و مجلس با جراحی، غده چرکینی راکه در بدنه جمهوری اسلامی نفوذ کرده بود ،خارج نمودند .
وی یادآوری کرد : عزل بنی صدر برای جریان نفاق و سایر جریان های ضد اسلام و انقلاب و[ایران] بسیار سنگین بود ، از این رو همزمان با بحث نداشتن کفایت سیاسی بنی صدر ، منافقان در سی ام خرداد 1360 اعلام جنگ مسلحانه کرده ، به خیابان ریختند ، به کشتن مردم و تخریب اموال عمومی اقدام کردند و فضای رعب و وحشت شدیدی در کشور حاکم شد. در مقابل، مردم به صحنه آمدند و در کنار نیروهای انقلابی و ارزشی مانند سپاه و بسیج ، مزدوران را یکی پس از دیگری، شناسایی و منهدم کردند وبالاخره بساط این افراد جمع و این جریانِ نفاق به شدت سرکوب شد . گرچه این پیروزی با خسارات زیادی همراه بود؛ اما نتیجه آن و دستاوردش، به خسارتها و هزینه ای که ملت ما پرداخت، می ارزید .

*رهبری و رسیدگی به مشکلات مردم سیستان

این استاد دانشگاه، شخصیت مقام معظم رهبری و عظمت و بزرگی ایشان رادر نظر حضرت امام خمینی (ره) مورد واکاوی قرار داد و گفت : براساس اسناد و مدارک رسمی منتشر شده در کتاب صحیفه امام (ره) ،نخستین ارتباط ایشان مربوط به حدود 55 سال پیش درباره حکم اجازه شرعی دریافت سهمیه در هجدهم ربیع الاول سال 1386 قمری است که از سوی امام خمینی(ره) برای مقام معظم رهبری صادر شد.اولین حکمی که پس از انقلاب در این سند آورده شده ،مربوط به نهم فروردین 58 13است که در آن حضرت امام، مسئولیت رسیدگی به مشکلات مردم سیستان و بلوچستان را به حضرت آیت الله خامنه ای محول فرمودند . این حکم بنا به دلایل متعدد، ازجمله سابقه حضور مقام معظم رهبری در آن منطقه ،در دوران تبعید و آشنایی و ارتباط تنگاتنگ با مردم مسلمان آن خطه به خصوص با عزیزان بلوچ، صادر شد .

*سید علی خامنه ای جای شهید مطهری را پر کرد

حجت الاسلام حسینی به مسئولیت های دیگری که امام خمینی (ره) در زمان خود ،به مقام معظم رهبری واگذار نمودند اشاره و اظهار کرد : شهادت علامه شهید مرتضی مطهری و خلاء افرادی چون ایشان در دانشگاه ها ، موجب سوءاستفاده دشمنان، برای انحراف در مسیر دانشگاه ها ، ذهن ، فکر و باور دانشجویان می شد؛ اما حضرت امام (ره ) در بیست و سوم خرداد سال 1358 در جمع مسئولانی که در محضر ایشان حضور داشتند ، فرمودند : «برای ناکام کردن توطئه دشمن و پر کردن جای شهید مطهری ، سید علی خامنه ای بیاید؛ چرا که ایشان بسیار خوب است. ایشان، فهیم است؛ می‌تواند صحبت کند؛ می‌تواند حرف بزند.» همچنین در بیست و چهارم دی سال 58 13حکم انتصاب امامت جمعه تهران، برای مقام معظم رهبری از سوی امام خمینی (قدس سره الشریف) صادر شد که در آن ،حضرت امام ایشان را به حسن سابقه و شایستگی در علم و عمل معرفی کردند.

*جرم آیت الله خامنه ای ،خدمت به اسلام و انقلاب بود

این استاد دانشگاه شخصیت مقام معظم رهبری را از نگاه بنیان گذار انقلاب اسلامی تبیین و اظهار کرد : زمانی که مقام معظم رهبری در ششم تیر 1360 ترور شدند ، امام در پیامی مطالب بسیار مهمی درباره شخصیت مقام معظم رهبری بیان کردند. از جمله اینکه فرمودند:«دشمنان انقلاب با سوء قصد به شما که از سلاله رسول اکرم (ص) و امام حسین (ع) هستید و جرمی جز خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی ندارید ، سربازی فداکار در جبهه جنگ ، معلمی آموزنده در محراب ، خطیبی توانا در جمعه و جماعات و راهنمایی دلسوز در صحنه انقلابید ، عواطف میلیون ها انسان متعهد رادر سراسر کشور و دنیا جریحه دار کردند.»امام در ادامه نیز فرمودند به کسی سوءقصد کردند که آوای دعوت او در گوش مسلمانان جهان طنین انداز است.حضرت امام فرمودند: من به شما خامنه ای عزیز، تبریک می گویم که در جبهه های نبرد با لباس سربازی و در پشت جبهه با لباس روحانی به این ملت مظلوم خدمت نموده اید.
کارشناس اندیشه شناسی رهبری افزود: بعد از شهادت شهید بهشتی و 72 تن از شهدای انقلاب اسلامی، در مراسمی که در محضر امام، در حسینیه جماران برگزار شد، مقام معظم رهبری ،باوجود کسالتی که بر ایشان عارض شده بود با زحمت خودشان را به حسینیه جماران رساندند و در کنار امام حاضر شدند. امام بزرگوار مسائل بسیار مهمی را در آنجا مطرح کردند ؛ از جمله اینکه مخالفان انقلاب، افرادی را که بیشتر متعهد وموثر در انقلابند ، بیشتر مورد هدف قرار داده اند. "انحصارطلب" معرفی کردنِ بزرگانی چون حضرت آیت الله خامنه ای ،برای خروج ایشان از صحنه بود. جریانی از اول نهضت و اول انقلاب در مقابل انقلاب در کار بود. مسئله اتفاقی نبود که افراد موثر و افرادی راکه برای این ملت سرمایه بودند، یکی بعد از دیگری شهید کردند و یا خواستند شهید کنند، که خداوند آنها را حفظ کرد. این مسئله تنظیم شده بود و هست، این آقای محترم که با زحمت تشریف آورده اند(خطاب به مقام معظم رهبری) بگویید چه کرده بود که می خواستید ایشان را بکشید و بحمدالله موفق نشدید.
در صفحه دویستم جلد پانزدهم صحیفه امام ، در یک سخنرانی حضرت امام(ره) می فرمایند:«من آقای خامنه ای را بزرگ کردم و من ایشان را میشناختم که انحصار طلب نیستند .»

*"اشّداءُعلی الکفار، رحماءُ بینهم" را بهتر بشناسید

حجت الاسلام حسینی اضافه کرد: این اتفاقات ادامه پیدا می کند تا جریان هشتم شهریور و شهادت شهید رجایی و شهید باهنر ریس جمهور و نخست وزیر انقلابی نظام جمهوری اسلامی ایران و بعد هم در یک فاصله کوتاه، بنا به ضرورت، انتخابات بعدی ریاست جمهوری برگزار می شود و در این انتخاب، مقام معظم رهبری با بیش از 16 میلیون رای ،یک رکورد بی سابقه را ثبت می کنند و به عنوان رییس جمهوری اسلامی انتخاب می شوند . حضرت امام (ره)در حکم تنفیذی که برای دوره اول ریاست جمهوری ایشان صادر فرمودند، اینطور آورده اند که :
"خداوند متعال بر ما منت نهاد که افکار عمومی را برای انتخاب رییس جمهوری متعهد و مبارز در خط مستقیم اسلام، عالم به دین و سیاست، هدایت فرمود."
ایشان به پیروی از ملت عظیم الشان و با اطلاع از مقام و مرتبت متفکر و دانشمند جناب حجت الاسلام علی خامنه ای، رای ملت را تنفیذ و ایشان را به سمت ریاست جمهوری ایران منصوب نموده، در انتهای این پیام فرمودند:« ایشان تاکنون خدمتگزار اسلام و ملت وطرفدار قشر مستضعف و عامل به حکم قرآنی ِ"اشداءعلی الکفار، رحماء بینهم بودند.» پس از تنفیذ حکم، امام راحل در سخنرانی، نکات بسیار مهمی را مطرح می کنند، حضرت امام(ره) می فرمایند: " رای اخیر انتخابات ریاست جمهوری، رایی ست که من گمان نمی کنم در دنیا سابقه داشته باشد که بدون تبلیغات وبا فرصت کم و بدون اینکه طمعی در کار باشد، همه قشرهای ملت از مراجع بزرگ اسلام و قشرهای مستضعف، به پای صندوق ها رفتند و رای به اسلام دادند."

*نظر امام(ره) درباره رهبری آیت الله خامنه ای

حجت الاسلام حسینی در بخش دیگری از مصاحبه با رادیو گفت و گو ، به موضوع جانشینی ولی فقیه و نظرحضرت امام خمینی ،در این باره اشاره کرد و گفت : امام (ره) ، آیت الله خامنه ای را یکی از بازوهای انقلاب و نظام اسلامی ، آشنا به مفاهیم فقهی و متعهد به آن می دانستند و خطاب به ایشان فرمودند : « شما از مبانی مربوط به ولایت مطلقه فقیه جانب داری می کنید و از جمله افراد نادری هستید که چون خورشید، روشنی می دهید.»
وی تاکید کرد : مطالبی که بنیان گذار انقلاب اسلامی درباره حضرت آیت الله خامنه ای ، در جلسات علنی و رسمی فرمودند،رسانه ای هم شده است . حتی اگر فرمایشات صریح امام را در مجامع مختلف ، برای جانشینی آیت الله سید علی خامنه ای نداشتیم ، نشانه های بسیار جدی و روشنی وجود داشت که امام(ره) ، مقام معظمم رهبری را برای جانشینی خود و رهبری امت اسلام اصلح می دانستند.

*رهبری همچنان به رای ملت پایبندند

این استاد دانشگاه با بیان اینکه امام خمینی (ره) جمهوریت نظام را یک امر حقیقی وآن را تجزیه ناپذیر از اسلامیت می دانستند ، تصریح کرد : امام (رضی الله عنه) این جمهوریت را از مبانی اصیل اسلامی و دینی الهام گرفته بودند؛ نه به صورت دیکته شده از غربی ها . مقام معظم رهبری نیز همواره پرچم دار همین رویکرد و تفکر بوده اند و بزرگترین مدافع جمهوریت نظام ، رای و حقوق ملت بوده اند و هستند و با اینکه فشارهای زیادی در حال حاضر وجود دارد به رای ملت پایبند ند.

*دلایل تغییر نظر امام (ره) درباره حضور روحانیان در مناصب حکومتی

این کارشناس مسائل سیاسی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دلیل تغییر رویکرد امام ، در حضور روحانیان در مسئولیت های سیاسی کشورچیست ، توضیح داد : امام در روز اول سال 1361، در جمع مسئولان و مردم بیان فرمودند : " در ابتدا بر این عقیده بودیم که اگر انقلاب به پیروزی برسد روحانیون باید به کارهای حوزه ، علمی و تبلیغی خود روی آورند، اما پس از انقلاب که غیرروحانیون مناصب را در دست گرفتند و مسیری غیر ازمسیر اولیاء الهی را در پیش گرفتند به این نتیجه رسیدیم که نظر اول ما درست نبود و از آن سخن اعراض کردیم و در حال حاضر ناچاریم از روحانیون در مناصب، بهره ببریم."

*اقدامات مقام معظم رهبری در راستای شکل گیری انقلاب

حجت الاسلام حسینی با تاکید بر فعالیت سیاسی آیت الله خامنه ای در سال های پیش از انقلاب ، بیان کرد : یکی از اقدامات موثر مقام معظم رهبری در این سال ها ، طرح مباحث اسلامی ناب در جهت فکر و اندیشه اسلام، برای اداره جامعه و دادن الگوهایی بود که در جامعه اسلامی، امکان تحقق داشت . در واقع این مباحث حاوی یک چشم انداز نورانی، برای ملتی بود که از ستم شاهان خسته شده بودند .

*به چالش کشیدن حکومت طاغوت در زمان شاه

وی از جلسات سخنرانی مقام معظم رهبری و محتوای ضد طاغوتی آنها یاد کرد و گفت : آیت الله خامنه ای در سال های منتهی به سال 1352 در مسجد" کرامت" مشهد، جلساتی برگزار می کردند که منجر به تعطیلی مسجد ،به وسیله دستگاه ساواک شد. سپس برای اقامه نماز به مسجد امام حسن مجتبی (ع)رفتند و در رمضان سال 1353 در آنجا بحثی را با عنوان طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن ، مطرح کردند . همچنین در همان سال ها کتابی درباره مسائل بنیادی حکومت اسلامی چاپ شد که مسائل پرچالشی را مانند تقابل ولایت الله و طاغوت بررسی می کرد ؛که طرح این مباحث، هزینه خاص خودش را برای ایشان داشت .

*دغدغه رهبری برای طولانی شدن شکل گیری دولت اسلامی

این کارشناس سیاسی به بخشی از فعالیت ها و اقدامات آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر جامعه اسلامی اشاره و تشریح کرد : تولید ، ابلاغ و انتشار بسته های هدایتی جامع برای اداره کشور مانند سند چشم انداز 1404 ، الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت ، سیاست های کلی نظام که شامل بیش از سی سند در عرصه های مختلف است ، سیاست های کلی نظام در برنامه های پنج ساله کشور و طرح یک موضوع اساسی به عنوان مراحل پنج گانه تحقق اهداف انقلاب ، دولت ، جامعه و تمدن اسلامی، از فعالیت های مقام معظم رهبری است.
حجت الاسلام حسینی افزود : در حال حاضر در مرحله دولت اسلامی هستیم که بسیار طولانی شده است و با چالش های جدی روبرو ییم . باید این مرحله را پشت سر بگذاریم تا به جامعه و در نهایت تمدن اسلامی برسیم .
به عقیده وی به دلیل طولانی شدن توقف در این دوره، تصور می شود مقام معظم رهبری ،مسیر میانبری را مدنظر قرار داده اند . احتمالا دلیل اینکه ایشان در سخنرانی های خود در چند سال اخیر، رسیدن به تمدن اسلامی را از مسیرهای دیگری تبیین فرموده اند، توجه به این موضوع باشد .
این استاد دانشگاه تولید ادبیات غنی مبتنی براسلام ناب را از ویژگی های برجسته رهبری دانست و اظهار کرد : ده ها هزار صفحه مربوط به فرمایشات معظم له، در عرصه های مختلف تدوین شده است که ادبیات اسلام را بسیار قوی و غنی کرده است . همچنین واژه سازی ، ساختن عبارت ها و به خدمت گرفتن شایسته مفاهیم موجود، از دیگر اقدامات ایشان بوده است .

*اقتصاد مقاومتی تنها نسخه درمان

حجت الاسلام حسینی با اشاره به دغدغه های اقتصادی مقام معظم رهبری ، بیان کرد : ایشان همواره درمورد آفات اقتصاد متکی به نفت، هشدار و راه های برون رفت از این چالش را پیشنهاد داده اند و بر اقتصاد مقاومتی ،به عنوان تنها نسخه ای که می تواند مشکلات جامعه را حل کند و در برابر تکانه های جهانی اقتصاد ما را محفوظ بدارد، تاکید کرده اند .
وی اضافه کرد : ایشان به دلیل حفظ استقلال اقتصادی بر حمایت از سرمایه ایرانی و تولید ملی تاکید وما را به مصرف کالای ملی و پرهیز از مصرف کالای خارجی که مشابه داخلی دارد ، اعتماد به نفس ملی و شعارِ " ما می توانیم " توصیه کرده اند .
این کارشناس سیاسی یادآوری کرد : پرچمداری پیشرفت علمی کشور توسط خود ایشان با ایجاد کرسی های آزاد اندیشی ، هیئت های اندیشه ورز، تکیه بر پیشرفت علمی کشور ، در نظر گرفتن علم به عنوان یکی از پایه های قدرت ، جنبش نرم افزاری و تعامل علمی با دنیا محقق شده است .

*هدایت جامعه با روش نوآورانه

دکتر حسینی متذکر شد : هدایت جامعه همراه با نوآوری ها و اقدمات بنیادین ، همه سو نگری و تدابیر بسیار اساسی و بنیادین در اداره جامعه اسلامی، تنها بخشی از کارهای مهم رهبری در عرصه حکومت داری است و ایشان با این روند، سنت حسنه ای را پایه گذاری کردند.
این استاد دانشگاه با اشاره به سفرهای استانی رهبری آن را یک نوآوری در ارتباط امت و امامت خواند و گفت : ارتباط مسقیم و مستمر با مردم و به ویژه اقشار اثر گذار از جمله اقدامات نوآورانه در حکومت داری است.
وی افزود : نامگذاری سال ها، اقدام بسیار مبارکی بوده که جهت گیری ملت و دولت را مشخص می کند .

*سبک زندگی ایرانی اسلامی موضوع مورد تاکید رهبری

وی تاکید کرد : سبک زندگی ایرانی -اسلامی از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری است تا آنجا که ایشان بخش اصلی تمدن اسلامی را سبک زندگی ایرانی- اسلامی دانستند.
این استاد دانشگاه به اقدام موثر رهبری در جهت ناکارآمدی توطئه های دشمنان علیه فرقه های اسلامی ، تفرقه و تضعیف اهل اسلام اشاره کرد و گفت : حرمت به اعتقاد برادران اهل تسنن و احترام به سایر ادیان ، اهل کتاب و پیروان آنها ،همواره از منش های ایشان بوده است .
*حفاظت از آراء مردم در فتنه 88
حسینی گفت : تاکید بر حقیقی بودن جمهوریت و جدایی ناپذیری اسلامیت از آن ، دفاع سرسخت از جمهوریت نظام ، دفاع از آرمان های ملت در همه مقاطع و به ویژه انتخابات ها، از دیگر ویژگی های شخصیتی ایشان است که نمونه آن را در دفاع حکیمانه و سرسختانه از ملت، در جریان فتنه 88 و جلوگیری از پایمال شدن آرا ءِ 40 میلیونی مردم شاهد بودیم .

*رهبری و اصول خاص در سیاست خارجی

وی "عزت" ، "حکمت" و "مصلحت" را به عنوان سه اصل رهبری در سیاست خارجی معرفی کرد و گفت : مفهوم " عمق استراتژیک نظام " و تبیین آن در ارتباط با حضور جمهوری اسلامی در خارج از مرزهای کشور، مانند سوریه ، عراق و جاهایی که مورد تردید و ابهام آفرینی دشمنان اسلام قرار گرفته است ، از اصول سیاسی ایشان است. همچنین بحث یک راه حل مستدل و منطقی، برای حل مشکل و مسئله فلسطین و اعلام حمایت رسمی و علنی از مقاومت اسلامی، از اقدامات و طرح های بلند ، جامع و اثرگذار معظم له ،در عرصه سیاسی به شمار می رود .
این پژوهشگر سیاسی تاکید کرد : جنبش عدالت خواهی ، مطالبه گری و پرسشگری ، استعمار نو و فرا نو با نگاه خاص ، موضوع جنگ نرم در قالب شبیخون ، غارت و قتل عام فرهنگی ، تهاجم فرهنگی ، مدیریت جهادی ، نهضت خدمت رسانی ، گفتمان سازی و طرح مکتب سلیمانی، از طرح های تاثیر گذار ایشان در سال های اخیر بوده است .

*تکیه و اعتماد رهبری به جوانان

حجت الاسلام حسینی، با اشاره به بسط مفهوم بسیج و بسیجی در بیان مقام معظم رهبری گفت : یکی از نقطه های برجسته هدایتی ایشان، تکیه بر نسل جوان کشور و تبیین این مفهوم با عنوان جوان مومن انقلابی است .توصیه به اعتماد برجوانان و استفاده از نسل جوان و ورود آنها به چرخه مدیریتی کشور، از دغدغه های همیشگی معظم له بوده است .
وی تصریح کرد : رهبری همیشه درباره امید دادن به جوانان و مقابله با سیاه نمایی، که دشمن با تمام توان و ساز و کارِ رسانه ای خود، بر آن چنگ میزند تا با ترسیم آینده ی تیره و تار ، امید را از نسل جوان بگیرد، تاکید دارند . ایشان در برابر همه تهاجم هاو حتی وادادگی عناصر داخلی، محکم ایستاده اند و یک آینده روشن و امید بخش، با ویژگی های دقیق به ملت نوید می دهند.
به عقیده دکتر حسینی کسی که بیش از همه به راه و مکتب نزدیک است ، به آن شناخت دارد ، بهترآن را تبیین می کند ، از تحریف ها و تفسیر به رای ها جلوگیری و به شدت حمایت و حراستش می کند وآن را به جلو میبرد، مقام معظم رهبری است .

*گام دوم انقلاب و ترسیم دقیق آینده

وی از گام دوم انقلاب به عنوان یک نقشه روشن و کامل برای آینده یاد کرد و گفت : برنامه ایشان برای چهل سال دوم در قالب بیانیه گام دوم اعلام شده است ؛که مبتنی بر تجارب سال های قبل و بعد از انقلاب ملت ما، استفاده از دستاوردهای بزرگ آن و مبتنی بر تقویت قوت و رفع ضعف ها و نواقص، برای برداشتن گام های بسیار بلندورسیدن به آینده ی شایسته تر و مطلوبتر است.
حجت الاسلام حسینی در خاتمه یادآوری کرد: دلبستگی مسلمانان سایر نقاط جهان ،به ویژه محور مقاومت و مستضعفان عالم به انقلاب اسلامی ،با مشاهده دستاوردهای ملت ما، روز به روز بیشتر می شود و انقلاب اسلامی به عنوان مقدمه ساز ظهور، در حال کمال ، رشد ، پیشرفت و ریشه دواندن است و امید است با رهبری ایشان این انقلاب، به انقلاب حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) متصل شود.

دسترسی سریع