از رادیو گفت و گو بشنوید؛ «ایستگاه هشتم» ویژه برنامه ولادت امام رضا (ع)

ویژه برنامه «ایستگاه مشهد» سیزدهم تیر و روز ولادت امام رضا(ع) از ساعت 16 مهمانان مخاطبان رادیو گفت و گو خواهد بود.

1399/04/13
|
08:00

به گزارش روابط عمومی رادیو گفت‌وگو، هشتمین خورشید تابناک آسمان ولایت و امامت، حضرت امام ابوالحسن علی بن موسی الرضا (ع) در یازدهم ذی القعده سال 148 هجری قمری پای به عرصه وجود گذاشت و جهان را به نور قدوم خویش روشن فرمود. بعضی ازالقاب آن بزرگوار عبارت است از سراج الله، نور الهدى، قرة عین المؤمنین، رضا، رضى، فاضل، صابر، وفى و صدیق، که معانى این القاب چراغ پروردگار، نور هدایت و راهنمایى، نور چشم مؤمنان، راضى به رضاى خداوند، بخشنده، بردبار، با وفا و دوست میباشد و همچنین پیامبر خدا(ص) او را عالم آل محمد(ص) نامید.

امام رضا (ع) هیچ گاه کلام کسی را قطع، و حاجت نیازمندی را که مقدور بود، رد نمی کرد. ایشان در حضور کسی پای خویش را دراز نمی نمود و به چیزی تکیه نمی داد. در خنده خویش به لبخند و تبسمی اکتفا می کرد. او با غلامان خویش به خوبی سخن می گفت و به آنان بی احترامی نمی کرد و با آنان بر سر یک سفره غذا میل می فرمود. آن حضرت، کاسه بزرگی نزدیک سفره می گذاشت و بهترین قسمت از هر غذایی که در سفره بود، داخل آن می ریخت و می فرمود آن را میان نیازمندان تقسیم کنند.

شبکه رادیویی گفت‌و‌گو به مناسبت فرا رسیدن دهه خجسته کرامت و گرامیداشت مفاهیم انسانیِ متجلی در این دهه، با سه ویژه برنامه «آفتاب آمد دلیل آفتاب» و «بدون انقضا» و «ایستگاه هشتم» مهمان مخاطبان بوده است.

گفتنی است که ویژه برنامه «ایستگاه هشتم » سیزدهم تیر روز ولادت امام رضا(ع) ساعت 16:00 از رادیو گفت و گو پخش می‌شود که محورهای این برنامه پرداخت به فضائل شمس الشموس امام رضا(ع) است و در قالب جُنگ عصرگاهی تقدیم مخاطبان رادیو گفت‌و‌گو می‌شود.

شماره تماس 27861035 و سامانه پیامکی 300001035 پل ارتباطی مخاطبان رادیو گفت و گو با این برنامه و دیگر برنامه های این شبکه رادیویی است.

دسترسی سریع