از رادیو گفت و گو بشنوید؛ عفاف و حجاب «دُرگران» است/ضرورت ترویج سبک زندگی اسلامی_ایرانی

شبکه رادیویی گفت و گو ویژه برنامه هایی را با موضوع «عفاف و حجاب» را تقدیم مخاطبان خواهد کرد.

1399/04/14
|
07:53
|

به گزارش روابط عمومی رادیو گفت و گو، بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است. روزی که دژخیمان رضاخان مردم معترض به کشف حجاب را در مسجد گوهرشاد به خاک و خون کشید. لذا هرساله در کشورمان هفته «عفاف و حجاب» گرامی می داریم، چراکه پایبندی بانوان به حجاب، آنان را در رسیدن به مدارج عالی معنوی کمک می کند و از سقوط به پرتگاه هایی که در سر راه آنان قرار دارد مانع می شود.

ترویج فرهنگ عفت مداری، پاک زیستی و تقید به پوشش عفیفانه در بین آحاد مردم جامعه اعم از زن و مرد - پسر و دختر، تضمین کننده رشد و توسعه کشور در ابعاد مختلف خواهد بود، اقتضای هرگونه رشدی در کشور، برخورداری جامعه از نسلی است که از نظر جسمی – روانی و اخلاقی سالم باشد و بتواند کشور را در ابعاد فرهنگی، اقتصادی، علمی، اجتماعی و ... پیش ببرد لذا باید چیستی و فلسفه حجاب در جامعه تشریح و تبیین گردد.

با توجه به فرا رسیدن هفته «عفاف و حجاب» از 14تا 21 تیر این شبکه رادیویی متناسب با جامعه مخاطبان، ماموریت های خود و تمهیدات رسانه ای ویژه برنامه هایی را برای پخش درنظر گرفته است.

**بررسی «عفاف و حجاب» در گفتگوی فرهنگی

ویژه برنامه گفت و گوی فرهنگی به صورت پرونده ای از چهاردهم تا بیست و یکم تیر با موضوع «عفاف و حجاب» و با بررسی محورهای سیاست های کلان گسترش فرهنگ حجاب و عفاف و نگاهی به عملکرد مسئولان در این حوزه با رویکرد مطالبه‌گرایانه، موضوعات ولنگاری فرهنگی و آسیب های بدحجابی در جامعه، بررسی نقش نهادهای ذی ربط در این حوزه، چالش ها و راهکارها حجاب و عفاف و مدگرایی، حجاب و فضای مجازی و حیا زدایی را مورد بررسی قرار می دهد.

گفتنی است گفت و گوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه ساعت 20:00 روی موج اف ام ردیف 5/103 مگاهرتز تقدیم مخاطبان فرهیخته رادیو گفت و گو می شود.

ویژه برنامه «دُر گران» با موضوع تحلیل و بررسی نقش شبکه های فارسی زبان در حیازدایی، بی حجابی و بدحجابی در میان نسل جوان از پانزدهم تا بیست و یکم تیرماه ساعت 15:30به مدت 20 دقیقه پخش خواهد شد و همچنین برنامه «ترنج» با موضوع ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی با محوریت ترویج فرهنگ حجاب و عفاف شانزدهم تیرماه ساعت 11 روی موج اف ام ردیف 5/103 مگاهرتز تقدیم مخاطبان فرهیخته رادیو گفت و گو می شود.

شماره تماس 27861035 و سامانه پیامکی 300001035 پل ارتباطی مخاطبان رادیو گفت و گو با این برنامه و دیگر برنامه های این شبکه رادیویی است.

دسترسی سریع