بررسی خصوصی‌سازی و نفوذ صاحبان قدرت در روند واگذاری

«ریل 44» طی مستند چهار قسمتی مشکلات و علل شکست خصوصی سازی بنگاه ها و شرکت های دولتی را بررسی کرده است.

1399/05/01
|
09:41
|

به گزارش روابط عمومی رادیو گفتگو، این شبکه رادیویی با توجه به رسالت رسانه ای خود که همانا حقیقت یابی، همه جانبه نگری، تحلیلی و تفسیری بودن مباحث، روز آمد بودن برنامه ها، بهره گیری از تمام اندیشه ها و افکار و وجود تمایز در فرم، محتوا و ساختار طراز مباحث است سعی در تهیه و تولید برنامه هایی دارد که بتواند صدای قشرهای مختلف اعم از مسئولان و عموم مردم جامعه باشد.

در راستای روزآمد بودن برنامه ها، رادیو گفت و گو در هر مجالی اقدام به تهیه برنامه هایی می کند که متناسب با مسائل جامعه بوده تا دغدغه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی عموم مردم جامعه را زیرذره بین قرار داده و با ارائه راه حل های کارشناسی بتواند سهمی هرچند اندک در رفع مشکلات جامعه داشته باشد. از این رو «ریل 44» طی مستند چهار قسمتی مشکلات و علل شکست خصوصی سازی بنگاه ها و شرکت های دولتی را بررسی کرده است.

** بررسی پرونده شکست خصوصی سازی

رقیه آقازاده، تهیه کننده مستند «ریل 44» گفت: برای تهیه این مستند تمام مصاحبه ها و گزارشهای خبری آرشیوی بررسی شد و هر کجا نقطه ابهامی وجود داشت با مسوولان امر بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

وی افزود: سازمان دیده بان شفافیت و عدالت به عنوان نهاد مردمی مبارزه با فسادهای اقتصادی کمک شایانی در تهیه این مستند داشته که محسن جلواتی پژوهشگر برنامه، قائم مقام دیده بان شفافیت و عدالت است.

این تهیه کننده ادامه داد: در این برنامه با دکتر احمد علیرضا بیگی عضو کمیته تحقیق و تفحص مجلس از سازمان خصوصی سازی، دکتر احمد توکلی عضو تشخیص مصلحت نظام، دکتر حمیدرضا فولادگر رییس کمیسیون ویژه نظارت بر اصل 44 قانون اساسی، دکتر علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی سازی و و بسیاری دیگر از مطلعین این پرونده گفتگو شده است.

آقازاده گفت: امیدواریم پخش این مستند بتواند به شفاف تر شدن موضوع خصوصی سازی در کشور و اصلاح روند آن کمک کند.«ریل 44» از روز شنبه بیست و هشتم تیر تا چهارشنبه از شبکه رادیویی گفتگو در طول موج اف.ام 103,5 مگاهرتز ساعت 17 پخش خواهد شد.

شبکه رادیویی گفتگو از طریق گیرنده های دیجیتالی، رادیو نما، اپلکیشین های موبایلی و آدرس اینترنتی http://radiogoftogoo.ir نیز قابل دریافت است.

دسترسی سریع