یك كارشناس مسائل غرب آسیا: صحنه بحران سوریه،‌ صحنه ای پیچیده از لحاظ امنیتی و عملیاتی است

یک کارشناس مسائل غرب آسیا، با بیان اینکه «جبهه النصره » در مرز سوریه و لبنان دچار شکست سنگینی شده ،گفت: تحولات میدانی و سیاسی در بحران سوریه به نفع دولت و ارتش سوریه است.

1396/05/04
|
10:00
|

سیدمهدی نبوی، در مصاحبه با برنامه« بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو، با اشاره به تحولات اخیر در مرز سوریه و لبنان و موفقیتی که جریان مقاومت در این ارتباط کسب کرده است ، تصریح کرد: جریان مقاومت توانسته قسمت اعظمی از مناطقی که در اشغال جبهه النصره بوده است را آزاد کند و نیروهای تروریستی در این منطقه دست به فرار زده اند .

وی همچنین به پیشروی‌های ارتش سوریه در بخش مرکزی این کشور در مبارزه با تروریست‌ها اشاره کرد و در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: صحنه بحران سوریه،‌ صحنه ای پیچیده از لحاظ امنیتی و عملیاتی است. در ابتدا تحولات به ضرر جریان دولت سوریه و مقاومت بود ولی اکنون روند تغییر کرده و شاهد پیروزی‌های ارتش سوریه و جریان مقاومت در مبارزه با تروریسم‌ها در این منطقه هستیم.

نبوی با بیان اینکه در این مدت ضربه‌های سنگینی به مراکز اصلی و فرماندهی تروریست‌ها در سوریه وارد شده است، در مورد روند گفت‌وگوهای سیاسی در ارتباط با حل بحران سوریه گفت: این گفت‌وگوها روند سینوسی دارد و اینگونه نیست که به راحتی به نتیجه برسد.

با بیان اینکه روند این گفت‌وگوها مثبت بوده است ، ادامه داد: این که گروه‌های مختلف در بحران سوریه حاضر شدند دور یک میز بنشینند و گفت‌وگو کنند، ‌این خود یک گام رو به جلواست. در بحث سوریه باید توجه کنیم که مشکلات یک دفعه حل نمی‌شود،‌ ولی روندی که تاکنون در گفت‌وگوهای سیاسی طی شده مثبت است.

دسترسی سریع