هادی ثروتی: عادی سازی روابط با آمریکا به منزله رفتن زیریوغ استکبار است

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: برخی می‌خواهند کشور به سمت عادی‌سازی روابط با آمریکا برود و معتقدند که رفتار گذشته اشتباه بوده؛ یعنی می‌خواهند بگویند بیاید دوباره زیر یوغ آمریکا برویم.

1396/05/09
|
09:02
|

برنامه "گفتگوی سیاسی" با موضوع (ابعاد و مخاطرات نفوذ سیاسی، مهم‌ترین راهکارهای تأثیرگذاری بر ساختارها، نهادها و کارگزاران تصمیم‌ساز کشور) با حضور دکترهادی ثروتی،استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی روانه آنتن شبکه رادیوگفت وگو شد.

هادی ثروتی گفت: مردم باید بدانند که نفوذ ممکن است در آنها هم تاثیر داشته باشد و آنها بخواهند که باورها و ذهن مردم را به انقلاب بدبین کنند. برای اینکه بتوانند این کار را بکنند معیشت و مشکلات مردم را نشانه گرفتند و بوسیله نیروهای داخلی خود می‌خواهند کاری بکنند که مردم تحت فشار به خیلی از مسائل تن بدهند. به عبارتی به شکلی پیش می‌روند تا به مردم القا کنند تا از وضعیت انقلاب، غرور ملی، اعتقادات و افتخارات خودشان دست بردارند!

وی افزود: در نهایت کسانی که در ایران بحث تغییر را دنبال می‌کنند، به قول رئیس ام آی ایکس (Mi6) می‌گوید ما می‌خواهیم با ایران کاری بکنیم که رفتارش را عوض یا عادی‌سازی کند. همسو با اینها می‌توان عوامل نفوذی را شناسایی کرد، اکنون برخی می‌گویند باید به سمت یک عادی‌سازی روابط برویم و در گذشته اشتباه کردیم؛ یعنی می‌خواهند بگویند که شما که انقلاب کردید اشتباه کردید و در رفتارتان دچار اشتباه شدید! آنها می‌گویند که پدران و گذشتگان اشتباه کردند که از زیر یوغ آمریکا بیرون آمدند و بیاید تا دوباره زیر یوغ آمریکا برویم.

این استاد دانشگاه ادامه داد: اگر مردم به دنبال حفظ عزت و افتخار خودشان هستند، عزتی که در سطح خاورمیانه با انقلاب اسلامی از آن برخوردار شدند، باید با حفظ این توان زیر توجهات مقام معظم رهبری پیش بروند و این موقعیت خودشان را که در سطح منطقه بازیگر بزرگی هستند، حفظ کنند و در مقابل آمریکایی‌ها محکم بایستند و نگذارند که عوامل داخلی در آنها نفوذ کنند.

دسترسی سریع