گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

رییس فراكسیون كسب و كار: خودباوری مهمترین ویژگی در کسب و کار و تولید است

کاتب گفت: خودباوری مهمترین ویژگی در بحث کسب و کار و تولید است اگر فردی نتواند خلاقیت و ابتکار ایجاد کند هیچ وقت نمی تواند در عرصه تولید و اقتصاد موفق باشد.

1396/09/09
|
08:50

غلامرضا کاتب عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و رییس فراکسیون کسب و کار در برنامه اقتصادی رادیو گفت و گو در خصوص خودباوری و ظرفیت های داخلی اظهار کرد: نیروی کارآمد و فعال در عرصه تولید حتما باید دارای سه ویژگی مهارت ،سرمایه و خودباوری باشد که مهارت نیاز به آموزش دارد و خوشبختانه مراکزی از قبیل فنی و حرفه ای و موسسات علمی و کاربردی هستند که در بحث مهارت آموزی کارهایی انجام می دهند.

وی با اشاره به اینکه داشتن سرمایه نیز ویژگی بعدی برای ورود به عرصه تولید است، تصریح کرد:در حال حاضر برادشت 1.5 میلیارد دلاری را برای اشتغال روستایی به تصویب رسانده ایم و قوانین متعدد را برای اعطای تسهیلات در نظر گرفته ایم که افراد به بحث سرمایه گذاری ورود پیدا کنند .

کاتب تاکید کرد: خودباوری مهمترین ویژگی در بحث کسب و کار و تولید است اگر فردی هر دو مزیت را داشته باشد اما فاقد خودباوری و قدرت ریسک باشد و نتواند خلاقیت و ابتکار ایجاد کند هیچ وقت نمی تواند در عرصه تولید و اقتصاد موفق باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:همه موارد ذکر شده مکمل یکدیگر هستند تا یک شخص بتواند اشتغالزایی کند و هم در عرصه تولید مزیت های این حوزه را افزایش دهد .

وی در خصوص نقش حاکمیت و دولت ها در کشف خلاقیت و خودباوری ها و مهیا کردن زمینه برای شکوفایی آنها گفت: بخشی از آن مربوط به کارهای فرهنگی است که خوشبختانه صدا و سیما این کار را به خوبی انجام داده است و بخش دیگر مربوط به الگو برداری است که در این راستا برگزاری نمایشگاه های مختلف در داخل و خارج از کشور می تواند منجر به تبادل ایده و خلاقیت شود .

رییس فراکسیون کسب و کار درادامه این بحث افزود: یک اشکال اساسی در فرهنگ اشتغالزایی ما وجود دارد که ریشه آن مربوط به دوران آموزش ابتدایی می شود زیرا دانش آموز ما به صورت خودباور و خوداتکا تربیت نمی شود .

کاتب بیان کرد:زمانی یک فرد می تواند به خلاقیت دست پیدا کند که روحیه خودباوری داشته باشد که این امر نیز با مستقل بودن ارتباط تنگاتنگی دارد در حال حاضر بزرگترین مشکل ما این است که جوانان بیکار دارای این روحیه نیستند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار کرد:باید در رابطه با جدایی از کسب و کار سنتی و فراگیری کسب و کار نوین به افراد آموزش داده شود و الگوهای جدیدی را در این زمینه پیدا کنیم .

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی