گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

كارشناس اقتصادی در مصاحبه با رادیو گفت و گو: ارتقای تولید داخلی در گرو فرصت شناسی و خودباوری است

رزمان گفت: نگاه و نگرش ما نسبت به فرصت ها به عنوان منافع بالقوه در کسب و کار باید جامع باشد و بتوانیم با تکیه بر خودباوری آن را تبدیل به یک محصول تولیدی بکنیم .

1396/09/09
|
09:53

بهرام رزمان کارشناس اقتصادی در برنامه اقتصادی رادیو گفت و گو در خصوص خودباوری و ظرفیت های داخلی اظهار کرد:بحث خودباوری و اعتماد به نفس با یکدگیر ارتباط مستقیم دارند که باید در فضای کسب و کار باید از این دو موضوع بهره ببریم.

وی با بیان اینکه ما به افراد توصیه می کنیم که در یک یا چند موضوع توانمند شوند، افزود: در زمان مصاحبه از افراد متوجه می شویم که ادعا دانشی بالایی دارند اما مهارت کافی در آنها وجود ندارد .

رزمان بیان کرد:بحث آموزش خوب در سازمان ها و دانشگاه ها وجود دارد، اما آموزشی که تحت عنوان دانش و به صورت تئوری به ما منتقل می شود باید در نقطه ای تبدیل به عمل و رفتار بشود که در صنعت به این فرآیند یادگیری گفته می شود.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه مسئله شناسایی فرصت در بحث آموزش و کسب و کارباید اتفاق بیفتد ، تصریح کرد: در ابتدا باید تعریف مناسب و صحیحی از فرصت ارائه شود که در این راستا فرصت منافع موجود است که با توجه به نیازهای جامعه به منصه ظهور می رسد.

رزمان در ادامه این بحث افزود: نگاه و نگرش ما نسبت به فرصت ها به عنوان منافع بالقوه در کسب و کار باید جامع باشد و بتوانیم با تکیه بر خودباوری آن را تبدیل به یک محصول تولیدی بکنیم .

وی در خصوص نقش حاکمیت و دولت ها در کشف خلاقیت و خودباوری ها و مهیا کردن زمینه برای شکوفایی آنها گفت:ما باید به نیازها پاسخ مناسب بدهیم و از همان دوران ابتدایی آموزش، کودکان را با مفهوم واژه های سرمایه ای آشنا بکنیم.

این کارشناس اقتصاد تاکید کرد: فروش حلقه مفقوده ای است که خیلی کم به آن توجه می کنیم و متخصصان این حوزه و همچنین منابع انسانی بسیار کم هستند که باید در جهت آموزش و پرورش چنین افرادی حرکت کنیم.

وی در خصوص اینکه بنگاه های زودبازده عامل ناپایداری و ضرر به صنعت است، افزود: به دلیل اینکه در کشور بر سرمایه گذاری های زودبازده تمرکز کرده ایم و توقع داریم این مشاغل خرد به شکوفایی برسند و گامی را در جهت اشتغالزایی و کاهش بیکاری بردارند که این امر ممکن نیست.

رزمان در پایان تصریح کرد: اگر می خواهیم بحث خودباوری منجر به کسب و کار شود باید از همان ابتدا در خانواده این مفاهیم را به کودکان آموزش بدهیم تا افراد با جلوه های کار آشنا بشوند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی