گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

فرهادی خواستار شد: دولت در صرفه جویی منابع طبیعی پیش قدم شود

دبیر کمیته تخصصی چاه های آب شرکت آب فاضلاب گفت: دولت باید در اصلاح الگوی مصرف پیش قدم شود؛ سپس از مردم بخواهد در منابع طبیعی صرفه جویی اقتصادی کنند.

1397/04/16
|
09:33
|

فرشاد فرهادی، دبیر کمیته تخصصی چاه های آب شرکت آب فاضلاب، در برنامه گفت و گوی اقتصادی رادیو گفت و گو در خصوص اصلاح الگوی مصرف انرژی، اظهار کرد: تعریف الگوی مصرف در سیاست های کلی مربوط به روش و دیدگاه آگاهانه در مصرف اقتصادی منابع موجود می باشد.

وی افزود: اصلاح الگوی مصرف باید در دو بخش منابع مالی و طبیعی تعمیم پیدا کند، در منابع مالی، قوه مجریه قسمتی است که شامل اصلاح الگوی مصرف می شود و پس از این دولت می تواند از مردم بخواهد که در منابع طبیعی صرفه جویی اقتصادی کنند.

دبیر کمیته تخصصی چاه هابی آب شرکت آب فاضلاب گفت: در بعضی از کشورها که با کمبود آب مواجه نیستند همچنان الگوی مصرف تعریف می شود به دلیل اینکه صرفه اقتصادی تولید آب شرب یا توزیع آب کشاورزی است.

فرهادی ادامه داد: برای سرمایه گذاری در بخش انرژی باید از توان بخش خصوصی استفاده کرد، اگرچه نامه های زیادی به وزارت نیرو از طرف بخش خصوصی برای سرمایه گذاری صد در صدی برای تامین آب یک منطقه ارسال شده اما این وزارتخانه تمایلی برای این کار ندارد.

وی در خصوص ورود بخش خصوصی برای سرمایه گذاری به صنعت آب و برق بیان کرد: در حال حاضر بنده با 4 شرکت سرمایه گذار و فناور خارجی و با تعداد زیادی از سرمایه گذاران داخلی در ارتباط هستم که هگی تمایل و آمادگی برای ورود به این حوزه ها را دارند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی