صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

منصوری گفت: تغییر ساختار آموزش و پرورش راهکار اصلی صادرات محوری تولیدات در ایران است.

برنامه " گفت و گوی اقتصادی " رادیو گفت و گو با موضوع راه حل های مشکلات تولید و با حضور محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و اصل 90 مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

عضو کمیسیون صنایع و اصل 90 مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: یکی از مسائل مهم در تولیدات داخلی، صادرات محوری و کیفیت بالا است. باید بپذیریم که تولیدات ما صادرات محور نبودند و درصورتی چرخه اقتصادی به خوبی حرکت می کند که تولیدات رقابتی و صادرات محور داشته باشیم.

وی افزود: تکنولوژی، نیروی انسانی و مدیریت سه عامل مهم در روند تولید محصول است که باید به آن توجه کرد اما متاسفانه کشور ما در این راستا موفقیتی کسب نکرده است. الان با اینکه قیمت دلار از 10 هزار تومان هم گذشته اما محصولات ما با وجود انرژی های ارزان، صادرات محور نیستند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: با این نظام آموزش و پرورش نباید انتظار داشت که تولیدات ما صادرات محور باشند. زیرا دانش آموزان ما با دریافت دیپلم توانمندی و مهارت کار را آموزش ندیده اند. بنابراین تغییر ساختار آموزش و پرورش راهکار اصلی صادرات محوری تولیدات در ایران است.

منصوری در ادامه برنامه گفت و گوی اقتصادی رادیو گفت و گو مطرح کرد: ایران جزو معدود کشورهایی است که 10 سال پی در پی تورم را تجربه کرده و در حال حاضر به دلیل افزایش قیمت کالاها و کاهش قدرت خرید مردم تولیدات هم سیر نزولی پیدا کرده است.

عضو کمیسیون صنایع و اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: ثبات ارزی باید به اندازه نرخ تورم باشد. اگر افرادی که به خاطر واردات و کالاهای قاچاق به پول های زیادی رسیدند برای ما تصمیم نگیرند قطعا روند تولید به سابق برمی گردد و مشکلات تولیدکنندگان تا حدود زیادی برطرف می شود.

منصوری در مصاحبه با رادیو گفت و گو متذکر شد: سیاست های غلط در دولت ها باعث شده که الان ارزش پولی ما به این وضعیت برسد. در دولت فعلی هم تعجب می کنیم که حتی الفبای اقتصاد هم پیاده نمی شود، در این چهارماه سرمایه های زیادی از این مملکت به جیب عده ای سودجو رفت و هنوز هم سیاست های غلط دنبال می شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: قوه قضائیه باید مفسدین را به مردم معرفی کند. زمانی که ریشه فساد در کشور خشکیده شود تحریم برای ما نعمت خواهد شد.

مرتبط با این خبر

  • اقدامات و عملکرد سازمان بسیج سازندگی کشور و اهداف و برنامه های پیش روی آن

  • نباید با دستورالعمل های خلق الساعه حقوق صادرکنندگان را تضییع کنیم

  • "سامانه نیما" صادرات را با شکست مواجه می کند

  • صادرکنندگان تحت تاثیر شایعات پیرامون بازگشت ارز قرار نگیرند

  • دولت با اتخاذ سیاست های ارزی به مشکلات صادرات دامن می زند

  • ایران درگیر معضل فقر مطلق است

  • نقدینگی باید در مقابل رشد تولید افزایش پیدا کند

  • چرا ارزهای صادرات غیر نفتی به بازار تزریق نمی شوند

  • شرایط ارزی مهم ترین دلیل افزایش تورم است

  • قدرت خرید کارگران ایرانی کاهش چشمگیری داشته است