گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

رئیس انجمن صنایع لوازم خانگی ایران: صنعت لوازم خانگی ایران در جایگاه بالایی قرار گرفته است

انصاری گفت: صنعت لوازم خانگی ایران از نظر کیفیت و کارکردهای مختلف در حد بسیار بالایی قرار گرفته است.

1397/12/18
|
15:00
|

برنامه " مناظره اقتصادی " با موضوع کلاف سردرگم قاچاق و مبارزه با این پدیده در کشور، قاچاق پوشاک و لوازم خانگی و با حضور دکتر حبیب الله انصاری دبیرکل و رئیس ستاد برنامه ریزی و اجرای انجمن صنایع لوازم خانگی ایران از شبکه رادیویی گفت و گو روانه آنتن شد.

انصاری در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: قاچاق پدیده شومی است که قطعاً ضربه شدیدی به بدنه توسعه اقتصادی کشور وارد می کند و تولید و اشتغال را کاهش می دهد.

وی افزود: کاری که بازارچه های مرزی انجام می دهند کنترل روی کمیت و کیفیت کالاها نیست بلکه بیشتر نگاه این است که زندگی را بگذرانند. به عبارتی بیشتر رویکردها به واردات است که بدون توجه به ابعاد کیفیتی و کمیت تولید در کشور و استانداردی وارد کشور شوند و این همان ضربه قاچاق را به اقتصاد می زند.

رئیس ستاد برنامه ریزی و اجرای انجمن صنایع لوازم خانگی ایران گفت: با توجه به شرایط بد اقتصادی کشور، مردم به دنبال کالای ارزان تر هستند و این ارزانی جلوی واقعیات را می گیرد.

انصاری در ادامه برنامه مناظره اقتصادی رادیو گفت و گو، مطرح کرد: ما باید بپذیریم که قاچاق یک نوع اقتصاد زیرزمینی و عدم پرداخت مالیات و سایر حقوق دولتی را ایجاد می کند. قاچاقچی علاوه بر لطمه شدیدی که به بودجه کشور می زند بیکاری را هم در کشور تشدید می کند.

وی با اشاره به تاثیر مستقیم قاچاق بر تولید کالای ملی اظهار داشت: قاچاقچی به دنبال کالای با کیفیت نیست و صرفا به دنبال وارد کردن کالا به کشور است تا از فرصت اقتصادی که در کشور ایجاد شده سوء استفاده کند.

رئیس ستاد برنامه ریزی و اجرای انجمن صنایع لوازم خانگی ایران ابراز داشت: امروز بسیاری از لوازم خانگی های خارجی، در داخل به صورت رسمی تولید می شوند. صنعت لوازم خانگی ایران از نظر کیفیت و کارکردهای مختلف در حد بسیار بالایی قرار گرفته است. به عنوان نمونه، تولیدات اجاق گاز به قدری با کیفیت هستند که اگر لیبل آن را بردارند کسی نمی تواند بگوید ایرانی است.

انصاری در پایان برنامه مناظره اقتصادی رادیو گفت و گو بیان کرد: ما در برخی کالاها از نظر کیفیت در سطح دنیا اول هستیم. به عبارتی کیفیت لوازم خانگی ایران در برخی بخش ها به حدی بوده که خارجی ها درخواست ساخت آن را دادند و اگر کیفیت پایین بود چنین درخواستی نمی شد.
دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی