گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی آذربایجان شرقی: گردشگری در آذربایجان شرقی 7600 فرصت شغلی ایجاد کرده است

معاون گردشگری اداره کل سازمان میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی گفت: صنعت گردشگری در این استان برای 7 هزار و 600 نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است.

1398/02/15
|
12:15
|

برنامه "گفت و گوی اقتصادی" رادیو گفت و گو با موضوع اقتصاد بدون نفت، اقتصاد گردشگری و در ارتباط تلفنی با فرشاد رستمی معاون گردشگری اداره کل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی روانه آنتن شد.

رستمی در مصاحبه با رادیو گفت و گو با اشاره به وضعیت گردشگری در استان آذربایجان بیان داشت: بعد از انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی اقدامات مناسبی در حوزه معرفی و تبلیغ استان آذربایجان شرقی با محوریت تبریز انجام شد که هم اکنون شاهد نتایج بسیار خوبی هستیم.

وی با اشاره به حضور 4 میلیون و 200 هزار گردشگر داخلی و 498 هزار گردشگر خارجی در این استان در سال 97 افزود: از این تعداد، 98 هزار نفر در مراکز اقامتی ما اقامت و بیتوته کردند که در کل ما نسبت به سال 1396 ، 17 درصد افزایش گردشگر داشتیم.

معاون گردشگری اداره کل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی با اشاره به اقدامات انجام شده برای رشد و توسعه گردشگری و تأثیر آن بر اقتصاد استان گفت: اقدامات ما در دو بخش معرفی و زیرساختی است. اقدامات در بخش معرفی استان شامل تبلیغات، اطلاع رسانی، برگزاری تورها و همکاری با شرکت های فعال در حوزه گردشگری داخلی و خارجی است.

رستمی ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با همکاری بخش خصوصی و سایر بخش های دولتی زیرساخت هایی مانند آب، برق، گاز، دسترسی، ایجاد کمپ های مسافر و غیره را فراهم کرده و نتایج آن را امروز در صنعت استان شاهدیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه گردشگری در این استان فرصت اشتغالزایی خوبی را فراهم کرده گفت: صنعت گردشگری در این استان برای 7 هزار و 600 نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است ضمن اینکه ما آموزش های توانمندسازی را با کمک معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور در استان برپا می کنیم و این کار باعث تربیت نیروهای متخصص و کارآمد و در نهایت پایدار بودن شغل می شود.

معاون گردشگری اداره کل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی با اشاره به پتانسیل های گردشگری استان گفت: ما دو اثر ثبت شده در فهرست میراث جهانی و 1800 اثر ثبت شده در فهرست میراث ملی و در کنار این، جاذبه های تاریخی و طبیعی چون جنگل های ارس باران را داریم.

وی همچنین به مبلغ بودجه این استان برای رونق گردشگری اشاره کرد و به رادیو گفت و گو گفت: با همت و پیگیری های مسئولان کشوری و استانی، مبلغ و بودجه ای در حدود 80 میلیارد تومان به این استان در جهت پروژه های زیرساختی و مرمتی و10 میلیارد تومان نیز مربوط به حوزه های نرم افزاری تخصیص داده شد.

رستمی در پایان مطلب گفت: در حاضر بیش از 800 پروژه در سطح استان در حال اجراست که از برکات تبریز 2018 ادامه دارد و به بهره داری می رسد.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی