صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

گفت و گوی اقتصادی که تلاش می‌کند تا به تحلیل و موشکافی جدیدترین موضوعات حوزه اقتصاد کشور بپردازد، بیست و چهارم اردیبهشت از ممانعت بازگشت کالاهای مکشوفه به چرخه تولید می‌گوید.

به گزارش روابط عمومی رادیو گفت و گو، گفت و گوی اقتصادی یکی از مهم ترین و پرمخاطب‌ترین برنامه های این شبکه رادیویی است که با محوریت طرح مباحث اقتصادی روز ایران و جهان، همچنین تحلیل و بررسی موضوعات مختلف اقتصادی با حضور کارشناسان به سمع مخاطبان می رسد.

این برنامه که تلاش می‌کند تا به تحلیل و موشکافی جدیدترین موضوعات حوزه اقتصاد کشور بپردازد، بیست و چهارم اردیبهشت از ممانعت بازگشت کالاهای مکشوفه به چرخه تولید و بازار می‌گوید.
بررسی موانع و تبعات این اقدام، بررسی وضعیت قوانین و حوزه تامینی قوانین، سیستم توزیع کالا و نظارتهای بر آن مهم ترین محورهای این برنامه خواهد بود.

حبیب الله انصاری دبیر کل و رئیس ستاد برنامه ریزی و اجرایی انجمن صنایع لوازم خانگی ایران، محمدرضا جعفریان مشاور اتاق اصناف ایران و دکتر عزیزالله فضلی مدیرکل هماهنگی قضائی و امور مکشوفات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارزمهمانان این برنامه هستند.

مسیر پیشگیری (اصلاح و تسهیل فرآیندها، شفاف سازی گردش پول و ارز، رهگیری سیستمی گردش‌های مالی و تجاری، انحراف کارکردی در برخی معافیت‌های گمرکی و تجاری, اصلاح و بهبود سیاست‌های تجاری )، مسیر مقابله با قاچاق (تشدید مجازاتها و افزایش ریسک، ارتقاء توان کشف و رسیدگی به قاچاق سازمان یافته؛ ایجاد برنامه جامع و هدفمند برای تعیین ورودی کالاها، سامانه پنجره واحد)، مدیریت و کاهش تقاضا (اصلاح الگوی مصرف، افزایش کیفیت تولید داخل و ایجاد انگیزه خرید تولیدات داخل، تجمیع، اقدام و کاهش بازارچه های مرزی)، و مجلس، نظارت براجرا، قانون و مبارزه با قاچاق دیگر محورهایی است که در هفته پیش رو در گفت و گوی اقتصادی بررسی می شود.

گفتنی است گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه ساعت14:30روی موج اف ام ردیف 5/103 مگاهرتز تقدیم مخاطبان فرهیخته رادیو گفت و گو می‌شود.

علاقمندان می‌توانند از طریق شماره تماس 27861035 و سامانه پیامکی 300001035 با این برنامه و دیگر برنامه های رادیو گفت و گو در ارتباط باشند.

مرتبط با این خبر