گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

مدیركل صنایع برق و الكترونیك وزارت صنعت تشریح كرد: تدابیر وزارت صنعت برای تأمین مواد اولیه کارخانه ها

مدیرکل صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: کلیه تدابیر وزارتخانه و به طور خاص معاونت امور صنایع در جهت حمایت از شرکت های تولیدی و به طور خاص تأمین مواد اولیه است.

1398/04/18
|
11:54

برنامه "گفت و گوی اقتصادی" با موضوع مشکلات تأمین مواد اولیه و تاثیر آن بر فضای کسب و کار در ارتباط تلفنی با مهندس کیوان گُردان مدیرکل صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت از شبکه رادیو گفت و گو پخش شد.

گردان در برنامه "گفت و گوی اقتصادی" اظهار داشت: کلیه تدابیر وزارت صنعت، معدن و تجارت و به طور خاص معاونت امور صنایع در جهت حمایت از شرکت های تولیدی و به طور خاص تأمین مواد اولیه است.

مدیرکل صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: واحدهای دارای ظرفیت های خاموش و پتانسیل تأمین مواد اولیه طی ماه های گذشته به صورت شبانه روزی بررسی شدند، بخش زیادی از نیاز واحدهای تولیدی به مواد اولیه در کلیه صنایع کشور با توان داخلی تامین شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه هم اکنون در یک وضعیت آرامی قرار داریم گفت: هماهنگی های لازم با بانک مرکزی انجام شده و تأمین مواد اولیه و تخصیص ارز برای واحدهای تولیدی به عنوان اولویت اصلی وزارتخانه در دستور کار قرار گرفته است.

گردان اضافه کرد: پس از مرحله صدور مجوزهای ثبت سفارش در وزارت صنعت، معدن و تجارت، کار تخصیص و تأمین ارز بر عهده سیستم بانکی است اما وزارت صنعت حتی مدت زمان معطلی استان های مختلف کشور را رصد می شود تا این اقدامات در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود.

مدیرکل صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: بر اساس دستورات صریح وزیر صنعت و پیگیری های معاون وزارت صنایع، کمیسیون مشترکی با بانک مرکزی هر هفته تشکیل و پرونده واحدهای تولیدی مشکل دار بررسی می شود.

گردان در رابطه با صدور مجوز تولید بدون کارخانه گفت: هم اکنون در مراحل نهایی کار قرار داریم و منتظر نقطه نظرات بخش حقوقی وزارتخانه هستیم.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی