صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

جواد احمدی گفت: ممنوعیت در افزایش قیمتها شامل حال مواد اولیه واحدهای تولیدی نیز می شود تا واحدهای تولیدی کالاها را با همان رویه سابق تولید کنند.

برنامه "گفت و گوی اقتصادی" با موضوع مکانیزم های کنترل و تنظیم بازار در شرایط اصلاح نرخ بنزین در ارتباط تلفنی با جواد احمدی سرپرست معاونت بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و سعید راد مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

احمدی در برنامه گفت وگوی اقتصادی با بیان اینکه تنظیم بازار در سه لایه تأمین، تولید و نظارت تعریف می شود گفت: ممنوعیت در افزایش قیمتها که ابلاغ شده شامل حال مواد اولیه واحدهای تولیدی نیز می شود تا واحدهای تولیدی کالاها را با همان رویه سابق تولید کنند.

وی همچنین عنوان کرد: کمبود در حوزه حمل و نقل شهری باعث شده بخشی از حمل و نقل در حوزه شهری با خودروهای شخصی انجام شود که متاسفانه قابل کنترل هم نیستند.

سرپرست معاونت بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت با تأکید بر لزوم توسعه حمل و نقل عمومی گفت: متولیان باید به این موضوع ورود کنند.

احمدی تصریح کرد: حضور سازمان حمایت در بازار در شرایط فعلی بدین جهت است که از سوء استفاده های احتمالی سودجویان جلوگیری شود.

در ادامه "گفت و گوی اقتصادی"، راد مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران گفت: این سازمان همواره در شرایط مشکلات اقتصادی در کنار مردم و در خدمت مردم بوده و خواهد بود تا کالاها با کیفیت و قیمت مناسب عرضه شوند.

وی افزود: مرغ در روز چهارشنبه 29 آبان ماه به قیمت 12 هزار و 90 تومان در میادین میوه و تره بار عرضه شد و هیچ افزایش قیمتی در سیفی جات و میوه جات و کالاهای بازرگانی در میادین میوه و تره بار شهر تهران نداشتیم.

راد گفت: در حال حاضر گوشت، مرغ، پروتئین و لبنیات به وفور و با قیمت و کیفیت مناسب عرضه می شوند. البته طی دو روز گذشته برخی سیفی جات به دلیل بارندگی کم شده بود اما نهایتا مشکل حل شد.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران اعلام کرد: بالاترین قیمت گوشت گوسفندی گرم در میادین میوه و تره بار 85 هزار تومان و تخم مرغ هم 17 تا 22 درصد پایین تر از قیمت سطح شهر عرضه می شود.

مرتبط با این خبر

  • امواج مثبت بورس زودگذر است

  • امریکا حتی اعتصاب بازاریان تهران را اقدامی تروریستی می داند

  • 19 میلیارددلار صادرات غیرنفتی از محل عرضه ارز به پتروشیمی ها

  • ایده بازار و فن بازار؛ اقدام عملی شرکت آب و فاضلاب برای اتصال دانشگاه به صنعت است

  • شرکت "شایان فناوران آمیتیس" نمونه بارز شرکت های دانش بنیانی است که مورد حمایت مسئولین قرار گرفته است

  • خیانت به جیب بیت المال/ تخریب میوه های سردخانه ای در دپوی شب عید

  • دو هزار میلیارد دلار ،گردش مالی غذای حلال در دنیا است

  • نیروی انسانی کارآمد برای صنعت کفش تولید نمی شود

  • آزاد شدن قیمت کالاها ، به نفع مصرف کننده است

  • اصلاح نرخ ارز به صورت یک شبه امکان پذیر نیست