گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

مدیر محرومیت زدایی بسیج سازندگی تهران عنوان كرد: تلاش بسیج برای استقرار صنایع تبدیلی در مناطق روستایی

محسنی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر استقرار صنایع تبدیلی در روستاها گفت: بسیج در تلاش است تا صنایع تبدیلی را در مناطق مختلف ایجاد کند.

1398/09/04
|
09:30
|


برنامه "گفت و گوی اقتصادی" با موضوع بسیج و محرومیت زدایی و با حضور دکتر پوریا محسنی مدیر خدمات رسانی و محرومیت زدایی بسیج سازندگی تهران از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

محسنی در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار کرد: سازمان بسیج سازندگی با صدور فرمان امام خامنه ای در سال 1379 شروع به کار کرد.

وی افزود: بسیج سازندگی از الگوهای موفق در بسیج است و رمز موفقیت آن هم گسیل نیروهای جوان به اردوهای جهادی در مناطق محروم و دورافتاده برای ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، عمرانی، اقتصادی و آموزشی بود.

مدیر خدمات رسانی و محرومیت زدایی بسیج سازندگی تهران گفت: مهم ترین هدف فرهنگ جهادی، مبارزه با تهدیدات و تهاجم دشمن در دو بعد فرهنگی و اقتصادی است و یکی از دستاوردهای حرکت جهادی، تربیت نیروی انسانی کارآمد تراز انقلاب اسلامی و به به تعبیر رهبری، جوان مومن انقلابی بود.

این مقام مسئول یادآور شد: در حال حاضر هزار و 300 گروه جهادی فقط در تهران بزرگ تشکیل شده که در عرصه های مختلف و با هدف محرومیت زدایی فعالیت می کنند.

محسنی عنوان کرد: بسیج سازندگی با اقدامات متمرکز همچون توزیع جهیزیه و بسته های معیشتی بین محرومان، ایجاد پایگاه های آموزشی برای آموزش مهارت، بازسازی مدارس و مساجد و خانه عالِم و غیره به حوزه محرومیت زدایی ورود کرده است.

وی در ادامه این "گفت و گوی اقتصادی"، تحقق اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی در مناطق محروم روستایی و عشایری را از مهم ترین محورهای گروه های جهادی برشمرد و گفت: محرومیت فقط در امکانات مادی خلاصه نمی شود لذا شاید نداشتن مهارت کسب ثروت و درآمد هم یک محرومیت باشد از این رو بسیج سازندگی به این حوزه ورود کرده است.

مدیر خدمات رسانی و محرومیت زدایی بسیج سازندگی تهران با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر استقرار صنایع تبدیلی در روستاها اظهار کرد: بسیج در تلاش است تا صنایع تبدیلی را در مناطق مختلف ایجاد کند و در فاز دوم هم درصدد اشتغالزایی برای این افراد است.

محسنی افزود: ایجاد صنایع تبدیلی در مناطق روستایی نیازمند آمایش منطقه ای است که مجموعه مطالعات بسیج سازندگی به این حوزه اختصاص پیدا کرده است.

این مقام مسئول در خاتمه به رادیو گفت و گو گفت: 700 پروژه عمرانی در اقصی نقاط محروم کشور تا پایان سال به اتمام می رسد. توزیع هزار بسته جهیزیه به مناسبت هفته بسیج در تهران و توزیع 35 هزار سبد کالا و معیشتی بین اقشار آسیب دیده و محروم از جمله برنامه های بسیج سازندگی است.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی