گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

پرویز اوسطی: ارتقای بهره‌وری در مجلس؛ در گرو اصلاح قوانین

نماینده منتخب مجلس یازدهم اصلاح قوانین و مقررات و ساختارهای اقتصادی را از جمله اقدامات ضروری در جهت افزایش بهره وری در مجلس دانست.

1399/03/01
|
16:24

به گزارش "سرویس اقتصادی" سایت خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، پرویز اوسطی نماینده منتخب مردم در مجلس یازدهم و رئیس سابق جهاد کشاورزی استان کردستان با برنامه "گفت و گوی اقتصادی" درمورد بهره‌وری و تاثیر آن بر اقتصاد به صورت تلفنی گفتگو کرد.

اوسطی در رابطه با رتبه نخست وزارت جهاد کشاورزی در حوزه بهره وری نسبت به سایر دستگاه ها اظهار کرد: این رتبه نسبت به وضعیت کل کشور است و متاسفانه در بخش کشاورزی باید بگوییم که ما بیشتر نهاده محور عمل می کنیم تا بهره ور محور.

وی با ذکر مثالی در این زمینه گفت: به ازای مصرف یک متر مکعب آب در دنیا 2 و نیم برابر کشور ما محصول به دست می آید و این نشان می دهد که ما در حوزه بهره وری بخش کشاورزی تا نقطه مطلوب فاصله بسیار زیادی داریم.

این نماینده منتخب مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: در میزان بهره وری بین کشاورزان متوسط و کشاورزان خبره در تولید محصولات فاصله دو تا هشت برابری وجود دارد.

وی تاکید کرد: ما در سیاستها و برنامه ریزی هایمان باید طوری عمل کنیم که همه کشاورزان مانند کشاورزان خبره بیشترین بهره وری را از منابع و امکانات خود داشته باشند.

اوسطی اصلاح قوانین و مقررات و ساختارهای اقتصادی را از جمله اقدامات ضروری برای ارتقای بهره وری در مجلس شورای اسلامی دانست و گفت: ساختارها باید تغییر کنند و مجلس هم باید گام های اساسی در این زمینه بردارد تا در حوزه بهره وری شاهد نتایج خوبی باشیم.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی