صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

مدیر کل بهداشت و درمان سازمان پدافند غیرعامل تاکید کرد:وقتی دشمنان تمرکزشان را روی آسیب به مردم گذاشته انداین آسیب صرفا اقدامات جنگی نیست و بخش زیادی ازاین اقدمات مربوط به تهدید امنیت غذایی است که سازمان پدافند غیرعامل به موضوع ورود می کند.

برنامه «گفت و گوی علمی» رادیو گفت و گو با موضوع پدافند غیرعامل و امنیت غذایی و با حضور دکتر محمد کریمی نیا مدیر کل بهداشت و درمان سازمان پدافند غیرعامل به روی آنتن رفت.

محمد کریمی نیا در آغاز با بیان اینکه هر زمان که شرایط اقتصادی تغییر پیدا کند، ناخواسته افراد سودجو وارد میدان می شوند و در حوزه امنیت و سلامت غذایی دخالت هایی می کنند، عنوان کرد: وقتی تفاوت قیمتی ایجاد می شود، میزان تولید الکل تقلبی افزایش پیدا می کند و ناخواسته مصرف کنندگان درگیر با عوارض آن می شوند.

وی اضافه کرد: وقتی شرایط برای سودجویان در حوزه امنیت غذایی فراهم می شود، دستگاه های نظارتی باید حضور و نظارت بیشتری داشته باشند. دشمنان ایران به بهانه تحریم، سعی کرده اند تاثیر خیلی جدی بگذارند اما با تلاش های مسئولین به ویژه در سازمان پدافند غیر عامل، این اقدامات تا حد زیادی مدیریت شده است اما به هر ترتیب، گروهی سودجو می توانند استفاده کنند.

مدیر کل بهداشت و درمان سازمان پدافند غیرعامل تاکید کرد: در شرایط تحریم و سوء استفاده سودجویان، دستگاه های اجرایی و نظارتی و به ویژه سازمان پدافند غیر عامل باید درک بیشتری داشته باشند. وقتی دشمنان تمرکزشان را روی آسیب به مردم گذاشته اند، این آسیب صرفا اقدامات جنگی نیست و بخش زیادی از این اقدمات مربوط به تهدید امنیت غذایی است که سازمان پدافند غیرعامل به موضوع ورود می کند.

وی درباره استفاده از سوسیس و کالباس در جامعه و نگاه سازمان پدافند غیرعامل در این رابطه گفت: سازمان در این موضوع حضور علنی ندارد زیرا وظیفه جاری و وضعیت سفید کشور است و برای آن متولی مشخصی وجود دارد به این صورت که در بخش مواد اولیه، حوزه دامپزشکی کشور است و حوزه فرآوری و محصولات نهایی بر عهده سازمان غذا و دارو است و سلامت سوسیس و کالباس باید توسط این بخش ها به صورت مرتب رصد شود.

کریمی نیا اشاره کرد: اگر در این موضوع احساس کنیم، دخالت عامدانه ای اتفاق افتاده است، سازمان پدافند غیر عامل ورود می کند. یکی از اقداماتی که می تواند انجام گیرد، دستکاری عامدانه مواد غذایی است که بخشی از آن تحت عنوان بیوتروریسم مطرح می شود. البته این بدان معنا نیست که سازمان در حال حاضر کاری نمی تواند انجام دهد، بلکه هم اینک نیز، سازمان پدافند غیرعامل در حال پایش و مانیتورینگ است.

مرتبط با این خبر

  • بیانیه گام دوم در برخی از بخش‌ها، غنی تر از قانون اساسی است

  • ایجاد رابطه منطقی بین برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت، شرط اجرایی کردن بیانیه گام دوم

  • اقدامات نخست در اجرایی کردن بیانیه گام دوم انقلاب باید از مجمع تشخیص شروع شود

  • تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در گفت و گوی علمی

  • بازگشت دریاچه ارومیه به وضعیت سابق تنها طی دو سال!

  • بارندگی های اخیر، دریاچه ارومیه را از مرگ نجات داد

  • گفت و گوی علمی از احیای دریاچه ارومیه می گوید

  • راه اندازی صندوق انرژی برای حمایت از استارت آپ های حوزه انرژی

  • فرهنگ سازی، لازمه نهادینه کردن استفاده از انرژی های تجدید پذیر است

  • تمام ارز حاصل از فروش فرآورده های نفتی صرف انرژی های فسیلی می‌شود